Конкурент «Північного потоку – 2» отримав уже другий дозвіл, залишився ще один
Baltic Pipe має дозвіл від Данії та Польщі, залишилася лише Швеція

Проєкт «Балтійського газопроводу» (Baltic Pipe) з Норвегії в Польщу отримав другий з необхідних трьох дозволів на укладання в Балтійському морі. Після Данського енергетичного агентства його видало польське Регіональне управління по захисту навколишнього середовища в Щецині. Тепер для конкурента «Північного потоку-2» залишилося отримати дозвіл від шведського регулятора. Про це пише EADaily.
Екологічне схвалення польської установи поширюється на 56-кілометрову ділянку газопроводу в економічній зоні та територіальних водах Польщі в Балтійському морі, його вихід на сушу через мікротунелі і будівництво компресорної станції.
«Дозвіл, отриманий в Польщі, другий з трьох необхідних для укладання газопроводу в Балтійському морі. Дозвіл на будівництво в морській зоні Швеції очікується найближчим часом », – повідомив оператор польської ГТС і учасник проєкту Gaz-System.
Видання зазначає, що у компанії, правда, не стали уточнювати, що «Балтійський газопровід» повинен ще узгодити перетин «Північного потоку» і «Північного потоку-2» перед тим, як розпочати роботи. Хоча про це згадується в технічній документації заявки на отримання дозволу від Данії. У матеріалах данської Energinet і польської Gaz-System йдеться, що на місці перетину для забезпечення безпеки будуть використовуватися бетонні «матраци» і кам'яна кладка і конструкції офіційно узгодять з власниками обох «Північних потоків».
Нагадаємо: перший дозвіл на укладання «Балтійського газопроводу» в Балтійському морі видало Данське енергетичне агентство (DEA). Baltic Pipe дозволить з 2022 року поставляти газ з Північного моря до Польщі і згодом – до країн Балтії. Також по трубопроводу зможуть транспортувати газ з Польщі в Данію і Швецію.
Тим часом польська держкомпанія PGNiG продовжує купувати частки морських родовищ в Норвегії, щоб завантажити газом майбутній газопровід до Польщі. Всього PGNiG має сьогодні в своєму норвезькому портфелі частки в 27 ліцензіях і в 4 проєктах виступає оператором. У минулому році, за даними польської держкомпанії, її видобуток в Норвегії склала 540 млн кубометрів, а після 2022 року може збільшитися до 2,5 млрд кубометрів.
2,5 млрд кубометрів – всього лише чверть потужності «Балтійського газопроводу», який планують запустити разом із закінченням російсько-польського контракту на поставку газу в кінці 2022 року. Проєкт повинен стати основною заміною імпорту російського газу, який становить щорічно 9-10 млрд кубометрів.
Як повідомлялось, уряд Польщі переконаний, що зможе повністю відмовитись від російського газу за три роки, зокрема завдяки і Baltic Pipe.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].