Конкурент «Північного потоку – 2» отримав уже другий дозвіл, залишився ще один

Конкурент «Північного потоку – 2» отримав уже другий дозвіл, залишився ще один

Baltic Pipe має дозвіл від Данії та Польщі, залишилася лише Швеція

Конкурент «Північного потоку – 2» отримав уже другий дозвіл, залишився ще один
фото www.baltic-pipe.eu/

Проєкт «Балтійського газопроводу» (Baltic Pipe) з Норвегії в Польщу отримав другий з необхідних трьох дозволів на укладання в Балтійському морі. Після Данського енергетичного агентства його видало польське Регіональне управління по захисту навколишнього середовища в Щецині. Тепер для конкурента «Північного потоку-2» залишилося отримати дозвіл від шведського регулятора. Про це пише EADaily.

Екологічне схвалення польської установи поширюється на 56-кілометрову ділянку газопроводу в економічній зоні та територіальних водах Польщі в Балтійському морі, його вихід на сушу через мікротунелі і будівництво компресорної станції.

«Дозвіл, отриманий в Польщі, другий з трьох необхідних для укладання газопроводу в Балтійському морі. Дозвіл на будівництво в морській зоні Швеції очікується найближчим часом », – повідомив оператор польської ГТС і учасник проєкту Gaz-System.

Видання зазначає, що у компанії, правда, не стали уточнювати, що «Балтійський газопровід» повинен ще узгодити перетин «Північного потоку» і «Північного потоку-2» перед тим, як розпочати роботи. Хоча про це згадується в технічній документації заявки на отримання дозволу від Данії. У матеріалах данської Energinet і польської Gaz-System йдеться, що на місці перетину для забезпечення безпеки будуть використовуватися бетонні «матраци» і кам'яна кладка і конструкції офіційно узгодять з власниками обох «Північних потоків».

Нагадаємо: перший дозвіл на укладання «Балтійського газопроводу» в Балтійському морі видало Данське енергетичне агентство (DEA). Baltic Pipe дозволить з 2022 року поставляти газ з Північного моря до Польщі і згодом – до країн Балтії. Також по трубопроводу зможуть транспортувати газ з Польщі в Данію і Швецію.

Тим часом польська держкомпанія PGNiG продовжує купувати частки морських родовищ в Норвегії, щоб завантажити газом майбутній газопровід до Польщі. Всього PGNiG має сьогодні в своєму норвезькому портфелі частки в 27 ліцензіях і в 4 проєктах виступає оператором. У минулому році, за даними польської держкомпанії, її видобуток в Норвегії склала 540 млн кубометрів, а після 2022 року може збільшитися до 2,5 млрд кубометрів.

2,5 млрд кубометрів – всього лише чверть потужності «Балтійського газопроводу», який планують запустити разом із закінченням російсько-польського контракту на поставку газу в кінці 2022 року. Проєкт повинен стати основною заміною імпорту російського газу, який становить щорічно 9-10 млрд кубометрів.

Як повідомлялось, уряд Польщі переконаний, що зможе повністю відмовитись від російського газу за три роки, зокрема завдяки і Baltic Pipe.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло