«Рedo guy» – не образа: суд в США став на бік Ілона Маска і відхилив звинувачення в наклепі

«Рedo guy» – не образа: суд в США став на бік Ілона Маска і відхилив звинувачення в наклепі

Дайвер вимагав у бізнесмена майже $200 млн компенсації за моральний збиток від образ у Twitter

«Рedo guy» – не образа: суд в США став на бік Ілона Маска і відхилив звинувачення в наклепі
REUTERS/Mike Blake

Глава Tesla Ілон Маск виграв судовий процес, в якому професійний дайвер Вернон Унсворт звинувачував бізнесмена в наклепі і вимагав компенсація в $190 млн, пише Reuters.

Конфлікт між ними розгорівся в липні 2018 року, коли весь світ з хвилюванням стостерігав за рятувальною операцією з визволення 12 хлопчиків-учасників футбольної команди і їх тренера, які опинилися в водяній пастці в одній з печер Таїланду.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Ілон Маск тоді прислав на допомогу розроблену його командою міні-субмарину, яка, на його думку, могла би допомогти транспортувати дітей.

Унсворт під час інтерв’ю на каналі CNN сказав, що міні-субмарина від SpaceX, запропонована Маском, це чистої води «піар-хід», і що Маск може «засунути свій підводний човен туди, де боляче».

У відповідь на це Маск у Twitter кілька разів назвав Унсворта «педофілом» («рedo guy») і вимагав розслідувати його діяльність. Унсворт відкинув ці звинувачення і подав до суду в вересні 2018 року за наклеп.

Суд присяжних став на бік Ілона Маска, не вважаючи написані у Twitter слова достатньою підставою для звинувачення в наклепі. Юристи, що спеціалізуються на дифамації (наклепі, що принижує гідність особи – ред.), погодилися з тим, що вирок суду відображає те, як природа соціальних мереж змінила розуміння того, що відрізняє доведений в суді наклеп від випадкової риторики і гіперболи, що захищаються як свобода слова.

Маск вийшов із зали суду зі словами: «Моя віра в людство відновлена».

За межами будівлі суду 64-річний Унсворт сказав, що змирився з поразкою. «Я приймаю вердикт присяжних і продовжую своє життя».

Адвокат Унсворта зазначив, що «цей вердикт ставить під загрозу репутацію кожного», маючи на увазі, що ця справа може стати прецедентом для безкарного поширення образ і наклепів у соцмережах.

В ході судового розгляду Маск під присягою засвідчив, що його використання слів «рedo guy» ніколи не передбачалося сприймати буквально, і він приніс вибачення Унсворту за свій коментар.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло