«Рedo guy» – не образа: суд в США став на бік Ілона Маска і відхилив звинувачення в наклепі

«Рedo guy» – не образа: суд в США став на бік Ілона Маска і відхилив звинувачення в наклепі

Дайвер вимагав у бізнесмена майже $200 млн компенсації за моральний збиток від образ у Twitter

«Рedo guy» – не образа: суд в США став на бік Ілона Маска і відхилив звинувачення в наклепі
REUTERS/Mike Blake

Глава Tesla Ілон Маск виграв судовий процес, в якому професійний дайвер Вернон Унсворт звинувачував бізнесмена в наклепі і вимагав компенсація в $190 млн, пише Reuters.

Конфлікт між ними розгорівся в липні 2018 року, коли весь світ з хвилюванням стостерігав за рятувальною операцією з визволення 12 хлопчиків-учасників футбольної команди і їх тренера, які опинилися в водяній пастці в одній з печер Таїланду.

Ілон Маск тоді прислав на допомогу розроблену його командою міні-субмарину, яка, на його думку, могла би допомогти транспортувати дітей.

Унсворт під час інтерв’ю на каналі CNN сказав, що міні-субмарина від SpaceX, запропонована Маском, це чистої води «піар-хід», і що Маск може «засунути свій підводний човен туди, де боляче».

У відповідь на це Маск у Twitter кілька разів назвав Унсворта «педофілом» («рedo guy») і вимагав розслідувати його діяльність. Унсворт відкинув ці звинувачення і подав до суду в вересні 2018 року за наклеп.

Суд присяжних став на бік Ілона Маска, не вважаючи написані у Twitter слова достатньою підставою для звинувачення в наклепі. Юристи, що спеціалізуються на дифамації (наклепі, що принижує гідність особи – ред.), погодилися з тим, що вирок суду відображає те, як природа соціальних мереж змінила розуміння того, що відрізняє доведений в суді наклеп від випадкової риторики і гіперболи, що захищаються як свобода слова.

Маск вийшов із зали суду зі словами: «Моя віра в людство відновлена».

За межами будівлі суду 64-річний Унсворт сказав, що змирився з поразкою. «Я приймаю вердикт присяжних і продовжую своє життя».

Адвокат Унсворта зазначив, що «цей вердикт ставить під загрозу репутацію кожного», маючи на увазі, що ця справа може стати прецедентом для безкарного поширення образ і наклепів у соцмережах.

В ході судового розгляду Маск під присягою засвідчив, що його використання слів «рedo guy» ніколи не передбачалося сприймати буквально, і він приніс вибачення Унсворту за свій коментар.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло