Захворіло у світі
1,170,159 осіб
Померло у світі
63,832 особи
Вилікувалось у світі
237,978 осіб
Захворіло в Україні
1225 осіб
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Зеленський відповів на вимогу Путіна вести переговори з «жителями Донбасу»

Зеленський відповів на вимогу Путіна вести переговори з «жителями Донбасу»

Український президент запевнив, що кожного дня спілкується з людьми з окупованого сходу

Зеленський відповів на вимогу Путіна вести переговори з «жителями Донбасу»
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий сісти за стіл переговорів з так званими представниками «ДНР/ЛНР» тільки в тому разі, якщо до сторони, яка представляє «жителів окупованих територій» на тристоронній робочій групі в Мінську, справді будуть долучені кілька людей, які проживали на сході України й виїхали звідти з початком війни.

Про це Зеленський сказав під час пресконференції по завершенню саміту «нормандської четвірки». 

Президент РФ Владімір Путін на цих переговорах, націлених на врегулювання ситуації на сході України, зайняв позицію, що Україна має вести переговори з бойовиками сепаратистських угрупувань «ДНР/ЛНР», оскільки, за його словами, саме вони є стороною конфлікту.

«Жоден конфлікт у світі не вирішувався без діалогу сторін, що конфліктують», – сказав Путін.

У відповідь на це Зеленський зазначив, що спілкується з вихідцями з окупованого Донбасу кожного дня. «Я сам з південного сходу, звідти понад 3 млн людей виїхало до нас, і вони для мене такі ж жителі Донбасу. <…> Вони живуть сьогодні на території, яку контролює незалежна Україна. Зазвичай це інтелігентні освічені люди, які виїхали з цього регіону, рятуючись від куль, від вибухів. Це люди, які втратили свій дім, нерухомість, своїх близьких. Я спілкуюся з ними щодня. Навіть у компанії «Квартал-95», у якій я працював до президентства, працює велика велика кількість жителів окупованого Донбасу», – сказав він.

«Ми в Мінську засідаємо, там є (тристороння. – Mind) робоча група, і в ній є представники – ми їх називаємо – сепаратистів. І вони ніби як жителі окупованого Донбасу. <…> Я би дуже хотів, щоб у Мінську, де є так звані представники окупованого Донбасу, до них приєдналися ті люди, які звідти поїхали, переселенці, тому що вони теж реальні жителі окупованих територій», – зазначив Зеленський.

Більше про перебіг прес-конференції за підсумками переговорів у «норманському форматі» – у матеріалі Mind.

Нагадаємо, детально про всі пункти, про які домовилися сторони, йдеться в спільній декларації, опублікованій на президентських сайтах усіх країн – учасниць переговорів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію