Генасамблея ООН вимагає від РФ вивести війська з Криму
Також Росію закликали повернути вкрадене устаткування з українських кораблів

Генеральна асамблея ООН у понеділок, 9 грудня, прийняла проект резолюції стосовно проблеми мілітаризації українського Криму та міста Севастополь, а також акваторії Чорного і Азовського морів. Згідно з документом, Росію закликають «вивести свої збройні сили з території Криму і невідкладно припинити тимчасову окупацію української території», передає Deutsche Welle.
Проект резолюції був внесений на розгляд групою 24 країн. Його співавторами стали 42 держави.
«Генасамблея ООН наголошує, що присутність російських військ у Криму порушує національний суверенітет, політичну незалежність і територіальну цілісність України й підриває безпеку і стабільність сусідніх країн і європейського регіону», – йдеться в прийнятій резолюції.
За інформацією України, за проект цієї резолюції в понеділок проголосували 63 члени Генасамблеї, проти – 19, в тому числі Білорусь, КНДР, Іран, Сирія, Венесуела і Куба. Ще 66 держав утрималися.
Проект резолюції опублікувало на своїй сторінці в Twitter постійне представництво України при ООН.
#BREAKING#UN General Assembly adopts a draft resolution urging the Russian Federation, as the occupying Power, to withdraw its military forces from Crimea and to end its temporary occupation of Ukrainian territory.
– UKR Mission to UN (@UKRinUN) December 9, 2019
63 in favor, 19 against
Core elements of the draft resolution pic.twitter.com/C9aSPzYjd4
Країни, які підписали документ, також закликають Москву повернути все озброєння й устаткування з українських суден «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу», які Росія затримала в листопаді 2018 року під час інциденту в Керченській протоці і лише через рік повернула Україні, забравши з кораблів більшість техніки та устаткування.
У Генасамблеї ООН закликали всі країни – члени Генасамблеї ООН і міжнародні організації відмовитися від поїздок до Криму, не погоджених з українською владою. У проекті резолюції засуджуються поїздки російських чиновників на територію Криму, включаючи випадки, пов'язані з проведенням військових навчань, і висловлюється стурбованість з приводу того, що Росія користується захопленими підприємствами української військової інфраструктури в Криму.
Нагадаємо, екс-військовий прокурор Матіос уточнив список зниклих речей із повернутих Росією українських кораблів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].