Армія США профінансує об'єкт з переробки рідкоземельних елементів – Reuters
Ці мінерали є затребуваними у виробництві військової зброї і електроніки

Армія США планує профінансувати будівництво об'єктів з переробки рідкоземельних елементів, що є частиною невідкладних дій Вашингтона щодо забезпечення внутрішніх поставок мінералів, які використовуються для виробництва військової зброї і електроніки. Про це повідомляє Reuters.
Цей крок ознаменував би перші фінансові інвестиції американських військових в промислове виробництво рідкоземельних металів з тих пір, як Манхеттенський проєкт під час Другої світової створив першу атомну бомбу.
Ці відбулось після того, як президент США Дональд Трамп раніше цього року заявив, що залежність від інших країн стосовно стратегічних корисних копалин може завадити обороні США.
Китай, який переробляє більшість рідкоземельних металів у світі, погрожував припинити експорт спеціалізованих мінералів у США, використовуючи свою монополію в якості важелю впливу в триваючому торгову конфлікті між двома найбільшими економіками світу.
Підрозділ американської армії, який здійснює нагляд за боєприпасами, минулого місяця звернувся до шахтарів з пропозицією про вартість експериментальної установки для виробництва так званих важких рідкоземельних мінералів, які є досить затребуваними для використання в озброєнні.
Відповіді мають бути отримані до 16 грудня.
Армія заявила, що профінансує дві третини витрат на переробку. Кандидати повинні представити детальний бізнес-план і вказати, де саме,вони видобуватимуть руду.
Експерти говорять, що експериментальна установка з переробки рідкоземельних елементів може коштувати від $5 до $20 млн, в залежності від її місце знаходження та низки інших факторів. При цьому повномасштабна установка може коштувати понад $100 млн.
Нагадаємо: зростання напруженості у відносинах між США та Китаєм викликало побоювання, що Пекін може використати як козир своє домінуюче становище постачальника рідкоземельних елементів у торговій війні. Візит глави КНР на підприємство з виробництва рідкоземельних металів викликав припущення, що Китай може заборонити експорт рідкоземельних металів до США .
У відповідь на це, Пентагон провів переговори з африканськими компаніями-виробниками рідкоземельних металів по всьому світу з питань поставок стратегічно важливих елементів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].