Китай може обмежити експорт рідкоземельних металів, щоб помститися США за Huawei – Reuters
Китай постачає понад 80% усіх рідкоземельних металів у світі

Зростання напруженості у відносинах між США і Китаєм викликає побоювання, що Пекін може використати як козир своє домінуюче становище в якості постачальника рідкоземельних елементів у торговій війні, пише Reuters.
У понеділок голова КНР Сі Цзіньпін відвідав підприємство з виробництва рідкоземельних металів JL MAG Rare-Earth в Цзянси. Цей візит викликав припущення, що Китай може заборонити експорт рідкоземельних металів в США в якості відповіді в торговій війні.
Рідкоземельні елементи використовуються в широкому спектрі споживчих товарів, від iPhone до електромобілів, а також e військових реактивних двигунах, супутниках і лазерах.
Кілька рідкоземельних елементів, таких як неодим і діспрозій, мають вирішальне значення для двигунів для електромобілів. Лантан, наприклад, необхідний для виробництва приладів нічного бачення.
Згідно зі звітом 2016 року, отриманого від Управління у справах уряду США при Конгресі США, на Міністерство оборони США припадає близько 1% попиту в США, що, в свою чергу, становить близько 9% світового попиту на рідкоземельні метали.
Такі компанії, як Raytheon, Lockheed Martin і BAE Systems використовують рідкоземельні метали в своїх системах наведення і датчиках.
Apple використовує рідкоземельні елементи в динаміках, камерах і так званих «тактильних» датчиках, які змушують телефони вібрувати.
Рідкоземельні метали – це група з 17 елементів, серед яких гадоліній, гольмій, діспрозій, європій, іттербій, лютецій, неодим, празеодим, прометій, самарій, тербій, тулій, церій, ербій, скандій, ітрій і лантан.
На частку Китаю припадає близько 80% американського імпорту цих елементів. Вони також видобуваються в меншій кількості в Індії, Південній Африці, Канаді, Австралії, Естонії, Малайзії і Бразилії.
Рудник Mountain Pass в Каліфорнії – єдине діюче в США джерело виробництва рідкоземельних металів. Однак MP Materials, власник Mountain Pass, відправляє приблизно 50 тисяч тонн видобутого концентрату в рік з Каліфорнії в Китай для переробки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].