Китай може обмежити експорт рідкоземельних металів, щоб помститися США за Huawei – Reuters

Китай може обмежити експорт рідкоземельних металів, щоб помститися США за Huawei – Reuters

Китай постачає понад 80% усіх рідкоземельних металів у світі

Китай може обмежити експорт рідкоземельних металів, щоб помститися США за Huawei – Reuters
фото pixabay.com

Зростання напруженості у відносинах між США і Китаєм викликає побоювання, що Пекін може використати як козир своє домінуюче становище в якості постачальника рідкоземельних елементів у торговій війні, пише Reuters.

У понеділок голова КНР Сі Цзіньпін відвідав підприємство з виробництва рідкоземельних металів JL MAG Rare-Earth в Цзянси. Цей візит викликав припущення, що Китай може заборонити експорт рідкоземельних металів в США в якості відповіді в торговій війні.

Рідкоземельні елементи використовуються в широкому спектрі споживчих товарів, від iPhone до електромобілів, а також e військових реактивних двигунах, супутниках і лазерах.

Кілька рідкоземельних елементів, таких як неодим і діспрозій, мають вирішальне значення для двигунів для електромобілів. Лантан, наприклад, необхідний для виробництва приладів нічного бачення.

Згідно зі звітом 2016 року, отриманого від Управління у справах уряду США при Конгресі США, на Міністерство оборони США припадає близько 1% попиту в США, що, в свою чергу, становить близько 9% світового попиту на рідкоземельні метали.

Такі компанії, як Raytheon, Lockheed Martin і BAE Systems використовують рідкоземельні метали в своїх системах наведення і датчиках.

Apple використовує рідкоземельні елементи в динаміках, камерах і так званих «тактильних» датчиках, які змушують телефони вібрувати.

Рідкоземельні метали – це група з 17 елементів, серед яких гадоліній, гольмій, діспрозій, європій, іттербій, лютецій, неодим, празеодим, прометій, самарій, тербій, тулій, церій, ербій, скандій, ітрій і лантан.

На частку Китаю припадає близько 80% американського імпорту цих елементів. Вони також видобуваються в меншій кількості в Індії, Південній Африці, Канаді, Австралії, Естонії, Малайзії і Бразилії.

Рудник Mountain Pass в Каліфорнії – єдине діюче в США джерело виробництва рідкоземельних металів. Однак MP Materials, власник Mountain Pass, відправляє приблизно 50 тисяч тонн видобутого концентрату в рік з Каліфорнії в Китай для переробки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті