Пентагон хоче поставляти рідкоземельні метали з Африки для зменшення залежності від КНР
КНР може розіграти «рідкоземельний козир», щоб завдати удару у відповідь у торговій війні з США

Міністерство оборони США провело переговори з компанією Mkango Resources Ltd з Малаві і іншими виробниками рідкоземельних металів по всьому світу з питань поставок стратегічно важливих елементів. Про це повідомляє Reuters.
До таких дій США спонукали погрози Китаю припинити експорт до країни рідкоземельних металів,групи з 17 мінералів, що використовуються у виготовленні військової техніки і високотехнологічної побутової електроніки.
Хоча Китай містить лише третину світових запасів рідкісних земель, на нього припадає 80% імпорту мінералів в США, оскільки він контролює майже всі об'єкти для переробки матеріалу, згідно з даними геологічного обстеження США.
««Ми шукаємо будь-яке джерело постачання поза межами Китаю. Ми хочемо диверсифікації», – сказав Джейсон Ні, інженер з матеріально-технічного забезпечення Агенції з логістики Пентагону (DLA).
За його словами, агентство також провело переговори про майбутні поставки з компанією Rainbow Rare Earths Ltd з Бурунді.
Частина обладнання,яке купує Пентагон, включно з окулярами нічного бачення та літаками, виготовляється із використанням рідкоземельних мінералів. Пентагон довгий час підтримував зусилля, спрямовані на те, щоб військові підрядники вимагали купувати мінерали, що видобуваються всередині країни, хоча зараз немає жодних сучасних засобів переробки рідкісноземельних металів у США.
Нагадаємо: зростання напруженості у відносинах між США та Китаєм викликає побоювання, що Пекін може використати як козир своє домінуюче становище постачальника рідкоземельних елементів у торговій війні. Візит глави КНР на підприємство з виробництва рідкоземельних металів викликав припущення, що Китай може заборонити експорт рідкоземельних металів до США .
Офіційної заяви з цього приводу поки не було, але китайські газети вже попередили, що КНР може розіграти «рідкоземельний козир», щоб завдати удару у відповідь у торговій війні зі Сполученими Штатами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].