Захворіло у світі
18,080,067
Померло у світі
689,370
Вилікувалось у світі
10,691,528
Захворіло в Україні
73,158
Померло в Україні
1,738
Вилікувалось в Україні
39,876
Аваков розповів, як Україна планує повернути контроль над кордоном на сході

Аваков розповів, як Україна планує повернути контроль над кордоном на сході

Він зазначив, що це буде поступовий процес

Аваков розповів, як Україна планує повернути контроль над кордоном на сході
фото Національна поліція України

Українська влада має намір поступово займати невеликі ділянки прикордонних територій і за день до виборів на Донбасі повністю взяти кордон під контроль. Про це журналістам повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Відео з його коментарем опублікував в Twitter «Громадське».

Як відомо, президент РФ Владімір Путін озвучив свою позицію щодо контролю України над кордоном: «спочатку вибори, потім контроль над кордоном».

На поставлене Авакову питання, чи можуть сторони – Україна і Росія – в цій ситуації досягти компромісу, він відповів:

«Ось у нас є 408 км кордону, ми будемо кожного дня зменшувати, і за день до виборів – раз, і весь кордон у нас під контролем», – сказав Аваков. За його словами, компроміс буде полягати в тому, що контроль над кордоном Україна отримає не за місяць до виборів, а за один день до виборів.

За його словами, українські сили потраплять на територію Донбасу, коли він буде звільнений від незаконних збройних формувань. Аваков додав, що Україна готовий патрулювати цю зону з представниками територіальних громад.

Міністр зазначив, що цей період буде важким і може тривати близько півроку чи рік. «Але ми готові пройти. Але це буде потім, коли всі з усім погодяться, а поки що ми бачимо, що Путін не готовий повернути нам кордон», – заявив Аваков.

Нагадаємо, під час «нормандських» переговорів Аваков зазначив, що Зеленський на зустрічі з Путіним «молодець і дуже жорстко тримає позицію».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті