Захворіло у світі
10,538,577
Померло у світі
512,689
Вилікувалось у світі
5,395,571
Захворіло в Україні
44,998
Померло в Україні
1,173
Вилікувалось в Україні
19,548
Справа Шеремета: Кузьменко не могла підірвати вибухівку, тому що перебувала в клініці – адвокат

Справа Шеремета: Кузьменко не могла підірвати вибухівку, тому що перебувала в клініці – адвокат

Триває процес обрання запобіжного заходу для медика Юлії Кузьменко, підозрюваної в убивстві журналіста

Справа Шеремета: Кузьменко не могла підірвати вибухівку, тому що перебувала в клініці – адвокат
скрін-шот трансляції

У Печерському районному суді Києва триває процес обрання запобіжного заходу медику й волонтеру Юлії Кузьменко, підозрюваній у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

Адвокат Владислав Добош на захист підозрюваної наводить свої аргументи наголошуючи на тому, що запобіжний захід має бути обраний, за процедурою, тільки після оголошення підозри. В цій підозрі має бути чітко обґрунтований мотив убивства, злочинний умисел, до підозри в додатку мають додаватися докази причетності підозрюваної особи до даної справи.

За його словами, затриманій Кузьменко була зачитана лише частина підозри. При цьому в тексті документу і в додатках не міститься жодних прямих доказів, які би вказували на причетність Юлії Кузьменко до вчинення вибуху автомобіля, в якому знаходився Павло Шеремет.

Як стверджує адвокат, суд відмовився долучити в якості свідків працівників лікарні «Охматдит», де працює Кузьменко. На його думку, вони могли би підтвердити у цій справі, що Юлія Кузьменко вранці в день убивства журналіста вже працювала в лікарні і не могла перебувати в двох місцях одночасно.

У підозрі вказано, що Кузьменко після того, як вночі підклала вибухівку під вказаний автомобіль, пізніше переодяглася в спортивний костюм, окуляри і перуку і на момент вибуху перебувала неподалік в закинутому будинку, звідки за допомогою дистанційного присторою і змусила вибуховий пристрій здетонувати.

Адвокат Добош ставить під сумнів цю підозру, оскільки, за його словами, під час обшуку подібних предметів (спортивного костюма, окулярів, перуки) в помешканні Кузьменко не було виявлено і не додано до справи.

Раніше адвокат Владислав Добош висловив недовіру Вовку, зокрема, через відмову допитати двох свідків – директора Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я, де працює Кузьменко, та її колишнього чоловіка.

Печерський районний суд Києва відмовився відвести суддю Сергія Вовка, який розглядає запобіжний захід для Кузьменко.

Нагадаємо, вчора 12 грудня заступник голови Національної поліції України Євген Коваль назвав п’ятьох підозрюваних у виконанні вбивства Шеремета. Про підозру у вбивстві Шеремета повідомили трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру і дитячому медику Юлії Кузьменко, а також музиканту і ветерану АТО Андрію Антоненку, всі вони затримані. Подружжя Владислав і Інна Грищенки (позивні Буча і Пума), також учасники АТО, були затримані по іншій справі, але є фігурантами справи про вбивство Шеремета як особи, «які володіють певною інформацією».

Кузьменко Юлія, за словами Коваля, з 19:36 19.07.2016 до 09:20 20.07.2016 телефоном не користується, що взагалі для неї є нехарактерним і є тільки в ці дати, в дати скоєння злочину відносно Шеремета. Так як завжди вона на роботі, а це була середа 20 числа, вона на роботі зазвичай з 07:30 або 8 годин. Якщо ні, то вона завозить дитину до школи або займається особистими справами і є дуже активною особою, яка постійно спілкується, використовуючи мобільний телефон, як і в ті часи, в 2016 році. Але саме в той період, який я вам назвав, вона телефоном не користується. Він просто лежить на одному місці», – розповів Коваль.

Слідство також вважає, що на відео, на якому зафіксовано підкладання вибухового пристрою під автомобіль, особа жіночої статі, яка прикріплює бомбу, і є Юлією Кузьменко. На це також, на думку слідчих, вказує хода зафіксованої на відео особи.

Нагадаємо, суд задовольнив клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу для Яни Дугар у вигляді цілодобового домашнього арешту строком до 8 лютого 2020 року.

ОНОВЛЕНО. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляє, що брат дружини Андрія Антоненка, підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета, 12 грудня перед початком обшуків таємно виніс з його квартири міну МОН-50. Про це Аваков повідомив в ефірі одного з телеканалів в п'ятницю ввечері, передають Українські Новини.

За його словами, перед обшуками в квартирі Антоненка правоохоронці вирішили дочекатися його адвоката, і саме в цей час брат його дружини виніс міну.

«Він написав братові дружини – терміново йди в квартиру і забери цю зелену штуку», – сказав Аваков. Міністр додав, що вночі було проведено обшуки у двох волонтерів, але міну не вдалося знайти. При цьому, правоохоронцям вдалося її знайти за третьою адресою.

Доповнюється.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті