«Енергоатом» долучився до американської програми з інжинірингової підтримки АЕС
Програма була обрана в якості першого етапу співпраці з EPRI як найбільш актуальна для «Енергоатому»

«Енергоатом» приєднався до програми Науково-дослідного інституту електроенергетики (Electric Power Research Institute, EPRI, США) з інжинірингової підтримки експлуатації АЕС. Про це повідомляє пресслужба «Енергоатому».
Відповідний договір підписали тимчасовий виконуючий обов'язки президента «Енергоатому» Павло Павлишин та віце-президент, головний директор з питань ядерної енергетики EPRI Ніл Уілмсхерст.
«Десять з п'ятнадцяти діючих енергоблоків українських АЕС зараз працюють у понад проектний термін, отримавши відповідні ліцензії регулюючого органу, чому передувала масштабна робота з модернізації та заміни обладнання на цих блоках», – зазначив т. в. о. президента компанії.
Він підкреслив, що програма з інжинірингової підтримки була обрана в якості першого етапу співпраці з EPRI як найбільш актуальна для «Енергоатому».
У свою чергу віце-президент EPRI Ніл Уілмсхерст зазначив, що підписання угоди між Енергоатомом і EPRI передувало близько року робочих контактів і зустрічей між українськими та американськими фахівцями. Він також зазначив, що радий вітати приєднання України до програм Інституту.
«Членами нашого інституту вже є оператори АЕС зі Словаччини, Угорщини та Чехії, які експлуатують реактори типу ВВЕР. Всього близько 80% всіх атомних електростанцій світу отримують підтримку нашого інституту, і це свідчить про те, що EPRI дійсно глобальна наукова організація. Сьогоднішня угода з Енергоатомом означає, що ми ще більше уваги і зусиль направимо на реактори типу ВВЕР, що експлуатуються і вашою компанією. Вважаю, що це перший крок на довгому шляху нашої співпраці», – підсумував віце-президент EPRI.
Науково-дослідний інститут електроенергетики (Electric Power Research Institute, EPRI) – американська незалежна науково-дослідна організація, яка займається питаннями енергетики, що становлять суспільний інтерес.
На сьогоднішній день повноправними членами EPRI є 15 енергогенеруючих компаній (зокрема, всі оператори АЕС США) і понад 450 організацій з 30 країн світу. Серед країн, що експлуатують реактори ВВЕР, членами EPRI є CEZ, a.s. (Чехія), MVM Paks (Угорщина), Slovenske Elektrarne (Словаччина).
Нагадаємо: генпідрядник ТОВ БК «Укрбудмонтаж» виконав майже 97% робіт з побудови Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].