Центральне сховище відпрацьованого ядерного палива побудоване на 97% – «Енергоатом»

Центральне сховище відпрацьованого ядерного палива побудоване на 97% – «Енергоатом»

Окрім того, під час ремонтної кампанії 2019 року активну зону енергоблоку №5 Запорізької АЕС було повністю завантажено американським паливом Westinghouse

Центральне сховище відпрацьованого ядерного палива побудоване на 97% – 	«Енергоатом»
Фото: pixabay.com

Генпідрядник ТОВ БК «Укрбудмонтаж» виконав майже 97% робіт з побудови Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Про це йдеться у пресрелізі НАЕК «Енергоатом».

Згідно з повідомленням, у рамках контракту з Holtec International за проектом вже отримано 893 одиниці загально-технічного обладнання.

«Основними завданнями для НАЕК «Енергоатом» до кінця поточного року є завершення постачання обладнання Holtec International для першого пускового комплексу ЦСВЯП (ПК-1) та 100-відсоткова готовність основних титульних будівель на майданчику Централізованого сховища», – йдеться у повідомленні.

На майданчику зберігання контейнерів роботи з влаштування 110 залізобетонних фундаментів завершені на 100%. 

Капітальне будівництво всіх адміністративних будівель Централізованого сховища завершено повністю, нині тривають внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи та прокладання внутрішніх технічних комунікацій.

Завершено будівництво та отримано сертифікат ДАБІ про прийняття в експлуатацію «Під’їзної залізничної колії до ЦСВЯП», підрядник ПрАТ «Укренергомонтаж». 

Паралельно на трьох атомних електростанціях України – Рівненській, Южно-Українській та Хмельницькій триває реалізація низки підготовчих робіт із транспортування відпрацьованого палива до Централізованого сховища ВЯП. Так, на РАЕС, ЮУАЕС та ХАЕС вже проведені часткові випробування частини устаткування Holtec.

Також завершено полігонні випробування спеціального залізничного рухомого складу для перевезення контейнерів HI-STАR (з МЦК з ВЯП) та HI-TRAC з метою сертифікації.

Також у пресслужбі «Енергоатому» повідомили, що під час ремонтної кампанії 2019 року активну зону енергоблоку №5 Запорізької АЕС було повністю завантажено паливом Westinghouse.

Ще три блоки ЗАЕС – перший, третій та четвертий – мають зараз змішане завантаження. Таким чином на сьогодні в активній зоні енергоблоків ЗАЕС знаходиться наступна кількість тепловидільних збірок (ТВЗ-WR): 163 – на п’ятому, по 84 (тобто половина) – на третьому та четвертому і вже 126 – на першому (який зараз знаходиться у планово-попереджувальному ремонті)

У 2018 році енергоблок №3 Южно-Української АЕС став першим енергоблоком в Україні, який почав працювати виключно на паливі компанії Westinghouse. У ході планово-попереджувального ремонту, який завершився 16 липня 2019 року, в активну зону енергоблока було завантажено 163 паливні збірки Westinghouse модифікованої конструкції (ТВЗ-WR).

Раніше повідомлялося, що НАЕК «Енергоатом» планує у 2019–2021 роках повністю завантажити 4 енергоблоки Запорізької атомної електростанції паливом від американського виробника Westinghouse.

Нагадаємо: Україна в січні-серпні 2019 року придбала ядерне паливо на загальну суму $229,35 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті