«Нафтогаз» подав до суду на владу України
Компанія вважає, що американська компанія отримала дозвіл на розробку українських родовищ незаконно

Компанія НАК «Нафтогаз» подала до суду на владу України в зв'язку з тим, що вона раніше видала дозвіл американській фірмі на розробку нафтогазового родовища Варвинське. Про це повідомив у понеділок журнал Time з посиланням на два своїх джерела.
За словами його джерел, позов був поданий минулої п’ятниці в суд у Києві. У документі стверджується, що українська влада порушила закон, коли в липні цього року надала американській компанії Ukrainian Energy право на розробку родовища. На це претендувала також дочірня структура «Нафтогазу».
Видання відзначає роль екс-міністра енергетики Ріка Перрі у цій справі.
«Влітку цього року український уряд передав права на розробку величезного комплексу українських нафтових і газових родовищ американської компанії, співвласником якої на той момент був міністр енергетики США Рік Перрі (тепер уже колишній). Це рішення викликало невдоволення керівників «Нафтогазу», який брав участь в конкурсі і програв торги за контрактом. Тепер «Нафтогаз» подав до суду позов з проханням скасувати угоду», – пише видання.
У позові «Нафтогаз» стверджує, що уряд України діяв незаконно і з упередженістю в липні, коли надав нафтові й газові родовища американській компанії, яка знаходиться в володінні Майкла Блейзера, одного з давніх союзників і фінансових покровителів Перрі, який має українське походження. Блейзер раніше не раз надавав кошти Перрі на фінансування виборчих кампаній.
Видання зазначає, що Перрі в травні цього року передав президенту Володимиру Зеленському список осіб, які могли б стати в Україні консультантами з питань, що стосуються енергетики. У числі фахівців, яких рекомендував Перрі, був Блейзер.
За інформацією АР, пропозиція Перрі було частиною спроби прибрати керівництво «Нафтогазу» і встановити нове.
Блейзер прокоментував, що компанія Ukrainian Energy отримала права на розробку родовища Варвинське чесно. За його словами, ніхто не чинив ніякого політичного тиску на українську владу, а рішення було прийнято після консультацій із зовнішніми експертами, які вбачали переваги у веденні бізнесу із США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].