The New Yorker розповів про ключову роль Юрія Луценка в справі імпічменту Трампа

The New Yorker розповів про ключову роль Юрія Луценка в справі імпічменту Трампа

Саме Луценко передав Джуліані важливі документи про діяльність Burisma

The New Yorker розповів про ключову роль Юрія Луценка в справі імпічменту Трампа
фото radiosvoboda.org

Юрій Луценко, колишній генпрокурор України, відіграв ключову роль у ситуації, яка призвела до розслідування стосовно імпічменту президента США Дональда Трампа. Про це йдеться в статті The New Yorker.

Спочатку Луценко, здавалося, «був на правильному боці історії», пише видання, він брав активну участь в обох прозахідних революціях в Україні (Помаранчевій і Революції Гідності), відсидів у в’язниці через опозицію до проросійського президента Віктора Януковича. Проте згодом американські політики побачили в ньому «активіста корупційної системи», з якою вони намагалися боротися в Україні.

«Він був ображеним і злим на посольство за нашу позицію по боротьбі з корупцією. І тому він шукав помсти», – каже про Луценка Джордж Кент, який два роки працював координатором по боротьбі з корупцією в європейському бюро Держдепу.

Протягом останніх двох років Луценко, прагнучи зміцнити свою репутацію, намагався організувати для себе гучні зустрічі у Вашингтоні, починаючи з генерального прокурора Джеффа Сешнса. Коли він почув, що посол США в Україні Марі Йованович та інші посадовці США блокували ці зустрічі, він «все більше ображався». Восени 2018 року бізнесмен українського походження Лев Парнас, який живе у Флориді, прихильник Трампа, вирішив призначити зустріч Луценка і адвоката Трампа Рудольфа Джуліані.

Джуліані тим часом шукав в Україні інформацію, яка могла б допомогти Трампу відбити звинувачення, повязані з розслідуванням Роберта Мюллера щодо його зв’язків з Росією і втручання Росії у вибори 2016 року. Він шукав свідків, які хотіли б підтвердити сумнівні повідомлення про те, що це Україна втручалася в американські вибори і нібито українці вступили в змову з кампанією Хілларі Клінтон.

В січні 2019 року відбулася зустріч Луценка з Джуліані в США. Луценко знав, що може зацікавити Джуліані, тому він узяв з собою фінансову інформацію, нібито взяту з банківських записів, яка, за його словами, доводила, що українська газова компанія Burisma заплатила Хантеру Байдену і його діловому партнеру за «лобіювання» Джо Байдена.

«Увійшов Луценко з палаючою зброєю, – розповів виданню Лев Парнас. – Він прийшов із записами, які показували грошовий слід. Саме тоді це стало реальністю». Джуліані вхопився за інформацію Луценка, запропонувавши йому допомогти організувати зустрічі на високому рівні у Вашингтоні і закликавши його продовжити розслідування, вигідне для Трампа.

Після того, як Джуліані не вдалося організувати зустріч з генеральним прокурором Вільямом Барром, який став наступником Джеффа Сешнса, а Луценко не зміг публічно оголосити про розслідування в Україні у справі Байдена, Трамп зробив свій фатальний дзвінок новому українському президенту Володимиру Зеленському 25 липня ц.р. з проханням оголосити розслідування щодо Байдена і втручання України у вибори 2016 року.

У вересні, як відомо, розкриття цієї інформації спонукало спікера палати представників Ненсі Пелосі почати розслідування щодо імпічменту. Через три тижні ФБР заарештували Парнаса і Фрумана, яким пред'явлені звинувачення в змові, неправдивих заявах і фальсифікації документів. Також ФБР в даний час розслідує діяльність Джуліані.

Раніше Джуліані заявив, що ексгенпрокурора України Віктора Шокіна двічі намагалися вбити, і що в цій справі «полетить ще багато голів».

Нагадаємо, Трамп вимагав від генпрокурора Вільяма Барра оголосити свою розмову з Зеленським «законною», однак той відмовився.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло