The New Yorker розповів про ключову роль Юрія Луценка в справі імпічменту Трампа
Саме Луценко передав Джуліані важливі документи про діяльність Burisma

Юрій Луценко, колишній генпрокурор України, відіграв ключову роль у ситуації, яка призвела до розслідування стосовно імпічменту президента США Дональда Трампа. Про це йдеться в статті The New Yorker.
Спочатку Луценко, здавалося, «був на правильному боці історії», пише видання, він брав активну участь в обох прозахідних революціях в Україні (Помаранчевій і Революції Гідності), відсидів у в’язниці через опозицію до проросійського президента Віктора Януковича. Проте згодом американські політики побачили в ньому «активіста корупційної системи», з якою вони намагалися боротися в Україні.
«Він був ображеним і злим на посольство за нашу позицію по боротьбі з корупцією. І тому він шукав помсти», – каже про Луценка Джордж Кент, який два роки працював координатором по боротьбі з корупцією в європейському бюро Держдепу.
Протягом останніх двох років Луценко, прагнучи зміцнити свою репутацію, намагався організувати для себе гучні зустрічі у Вашингтоні, починаючи з генерального прокурора Джеффа Сешнса. Коли він почув, що посол США в Україні Марі Йованович та інші посадовці США блокували ці зустрічі, він «все більше ображався». Восени 2018 року бізнесмен українського походження Лев Парнас, який живе у Флориді, прихильник Трампа, вирішив призначити зустріч Луценка і адвоката Трампа Рудольфа Джуліані.
Джуліані тим часом шукав в Україні інформацію, яка могла б допомогти Трампу відбити звинувачення, повязані з розслідуванням Роберта Мюллера щодо його зв’язків з Росією і втручання Росії у вибори 2016 року. Він шукав свідків, які хотіли б підтвердити сумнівні повідомлення про те, що це Україна втручалася в американські вибори і нібито українці вступили в змову з кампанією Хілларі Клінтон.
В січні 2019 року відбулася зустріч Луценка з Джуліані в США. Луценко знав, що може зацікавити Джуліані, тому він узяв з собою фінансову інформацію, нібито взяту з банківських записів, яка, за його словами, доводила, що українська газова компанія Burisma заплатила Хантеру Байдену і його діловому партнеру за «лобіювання» Джо Байдена.
«Увійшов Луценко з палаючою зброєю, – розповів виданню Лев Парнас. – Він прийшов із записами, які показували грошовий слід. Саме тоді це стало реальністю». Джуліані вхопився за інформацію Луценка, запропонувавши йому допомогти організувати зустрічі на високому рівні у Вашингтоні і закликавши його продовжити розслідування, вигідне для Трампа.
Після того, як Джуліані не вдалося організувати зустріч з генеральним прокурором Вільямом Барром, який став наступником Джеффа Сешнса, а Луценко не зміг публічно оголосити про розслідування в Україні у справі Байдена, Трамп зробив свій фатальний дзвінок новому українському президенту Володимиру Зеленському 25 липня ц.р. з проханням оголосити розслідування щодо Байдена і втручання України у вибори 2016 року.
У вересні, як відомо, розкриття цієї інформації спонукало спікера палати представників Ненсі Пелосі почати розслідування щодо імпічменту. Через три тижні ФБР заарештували Парнаса і Фрумана, яким пред'явлені звинувачення в змові, неправдивих заявах і фальсифікації документів. Також ФБР в даний час розслідує діяльність Джуліані.
Раніше Джуліані заявив, що ексгенпрокурора України Віктора Шокіна двічі намагалися вбити, і що в цій справі «полетить ще багато голів».
Нагадаємо, Трамп вимагав від генпрокурора Вільяма Барра оголосити свою розмову з Зеленським «законною», однак той відмовився.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].