Захворіло у світі
44,495,972
Померло у світі
1,174,225
Вилікувалось у світі
30,058,850
Захворіло в Україні
370,417
Померло в Україні
6,868
Вилікувалось в Україні
151,632
Колишнього президента Пакистану засудили до смертної кари

Колишнього президента Пакистану засудили до смертної кари

На щастя для нього, політик не перебуває в країні

Колишнього президента Пакистану засудили до смертної кари
samaa.tv

Екс-президента Пакистану Первеза Мушаррафа засуджено до смертної кари за звинуваченням у державній зраді, повідомляє телеканал Samaa.

«Спеціальний суд засудив колишнього президента Первеза Мушаррафа до страти у справі про зраду відповідно до статті 6 Конституції. Згідно з законом, будь-яка особа, яка скасовує або зупиняє дію Конституції «із застосуванням сили або демонстрації сили», винна у державній зраді», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що двоє з трьох суддів проголосували за те, щоб призначити йому смертну кару. МВС країни подало в суд клопотання про призначення спеціального судового засідання у справі про зраду.

Мушарраф, який займав пост президента Пакистану з 2001 по 2008 роки, в 2014 році був звинувачений у призупиненні дії Конституції в 2007 році, коли він оголосив у країні надзвичайний стан. У 2016 році він виїхав у Дубаї і відтоді не повертався.

Кілька місяців по тому спеціальний суд оголосив Мушаррафа злочинцем і постановив конфіскувати його майно. Пізніше паспорт і посвідчення особи екс-президента були також анульовані за розпорядженням апеляційного суду.

Спеціальному суду не дали оголосити вирок 28 листопада, так як «в інтересах справедливого судового розгляду» було вирішено призначити нового прокурора до 5 грудня і вислухати аргументи захисту, перш ніж оголошувати вердикт.

16 грудня Високий суд Лахора направив федеральному уряду повідомлення за заявою Мушаррафа, який оскаржує державну зраду проти нього. Мушарраф попросив Високий суд оголосити розгляд проти нього «неконституційним».

Лідер правлячої PML-N Ахсан Ікбал високо оцінив вирок суду. Він сказав, що вперше в Пакистані зміцнюється концепція верховенства конституції. В майбутньому це допоможе покласти край традиції порушення Конституції, сказав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті