Зеленський пропонує скоротити максимум с\г землі у одного власника до 10 000 га

Зеленський пропонує скоротити максимум с\г землі у одного власника до 10 000 га

Президент заявив, що граничну норму концентрації с\г угідь, закладену у законопроєкті №2178-10 у першому читанні, можна зменшити у 20 разів

Зеленський пропонує скоротити максимум с\г землі у одного власника до 10 000 га
Володимир Зеленський
Офіційний сайт Президента України

Президент Володимир Зеленський вважає за можливе скоротити максимальну норму концентрації землі у одного власника до 10 000 га.

Про це він заявив сьогодні, 18 грудня під час візиту до села Красна Слобідка у Київській області, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Давайте до 10 000 га розглядати на комітеті, а концентрацію в розмірі до 50 000 га, потім (розглядали – Mind) до 20 000 га приберемо (із законопроєкту про ринок землі – Mind)», – запропонував Зеленський.

Він також наголосив, що роботу аграрного комітету Верховної Ради необхідно розблокувати, щоб розглянути законопроєкти на підтримку дрібного фермерства до Нового року.

Раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявляв, що дискусії з питання граничної концентрації землі сільськогосподарського призначення в одних руках тривали навколо 50 000 га, що в чотири рази менше за цифру, закладену в законопроекті №2178-10 в  першому читанні.

Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада підтримала законопроєкт, який передбачає скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року.

У другому читанні за законопроєкт депутати мають проголосувати до 20 грудня. Поки що ринок землі відкриють тільки для громадян України. Депутати також хочуть заборонити продаж землі іноземцям, а перепродаж обкласти податками.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію