Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Депутати хочуть заборонити продаж землі іноземцям, а перепродаж обкласти податками – радник міністра

Депутати хочуть заборонити продаж землі іноземцям, а перепродаж обкласти податками – радник міністра

Ця заборона буде діяти до референдуму

Депутати хочуть заборонити продаж землі іноземцям, а перепродаж обкласти податками – радник міністра
Фото: pixabay

Депутати хочуть заборонити продаж землі іноземцям та компаніям, серед власників яких є іноземці, а на перепродаж землі можуть ввести податок. Відповідний проєкт закону про ринок сільськогосподарських земель, парламентарі готують до розгляду у другому читанні, повідомив радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак

«Іноземців не допустять до майбутнього ринку в жодному форматі. Під це обмеження попадають всі найбільші агрохолдинги. Вони також не зможуть купити землю, бо, не зважаючи на бенефіціарів українців, мають іноземних акціонерів. Ця заборона буде діяти до референдуму», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Також планується знизити максимально допустиму площу землі, яку дозволять концентрувати в «одних руках» з 200 000 га до 5000 – 50 000 га.

У другому читанні за законопроєкт депутати мають проголосувати до 20 грудня, адже у разі перенесення розгляду законопроєкту на січень 2020 року, їх просто залякають нападами, повідомив нардеп.

13 листопада Верховна Рада підтримала законопроєкт, який передбачає скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року. 

Поки що ринок землі відкриють тільки для громадян України, питання продажу землі іноземцям вирішуватиметься на референдумі. 

Більше про ризики та запропоновані умови продажу землі, а також про перспективи прийняття документа в другому читанні можна дізнатись з матеріалу Mind «Земельна реформа «Зе! Команди: що прийняла Рада в першому читанні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті