Молдова споживатиме російський газ завдяки транзиту через Україну – Додон
Кредит від ЄБРР у $50 млн, узгоджений на випадок припинення транзиту, Молдові не знадобиться

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що з 1 січня 2020 року очолювана ним республіка отримуватиме російський газ завдяки транзиту через Україну. Про це, як повідомляє Інтерфакс-Україна, він повідомив на брифінгу після наради з прем'єр-міністром та головою парламенту.
«Росія та Україна змогли домовитися, це означає, що газ і надалі надходитиме до республіки традиційним маршрутом», – підкреслив Додон.
За його словами, на полях неформального саміту СНД у Санкт-Петербурзі Додон обговорював це питання і з президентом Російської Федерації Владіміром Путіним.
«Ви знаєте, що Росія погодилася продовжити ще на три роки чинний контракт на постачання газу до Молдови. Це означає, що колишні умови буде збережено, а нинішня схема дасть нам змогу отримувати з 1 січня газ за суттєво нижчими тарифами ($173 за 1000 кубометрів – Mind)», – сказав президент Молдови.
В сво. чергу прем'єр-міністр Молдови Йон Кіку заявив, що погоджений з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) кредит на $50 млн залишиться незатребуваним.
«Ми підписали цю угоду на випадок, якщо знадобилися б додаткові кошти на закупівлю газу у разі припинення транзиту … через Україну та виникнення необхідності забезпечення альтернативних постачань. Це був резервний варіант на випадок припинення транзиту через Україну. У нинішній ситуації він не знадобиться, кредитну лінію не буде відкрито. Молдова за це нічого не повинна платити», – наголосив Кіку.
Як писав Mind, міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель розкрив деталі нової угоди по газу. Вона включає в себе транзитний договір на п'ять років з можливістю пролонгації його на десять років.
Також повідомлялося, що представники України, Російської Федерації та Євросоюзу на газових переговорах у Мінську змогли досягти остаточної домовленості щодо укладення контракту про транзит газу по території України. Російська і українська сторони підписали протокол про співпрацю в газовій сфері.
Взаємні судові претензії України і «Газпрому» довгий час залишалися однією з головних причин, по якій сторонам не вдавалося домовитися про продовження транзиту газу. Російська сторона наполягала на «нульовому» варіанті, з відмовою від усіх взаємних претензій, як на обов'язкову умову для укладення нових угод. Україна в свою чергу підкреслювала, що від компенсації, присудженої Стокгольмським арбітражем, відмовлятися не збирається.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].