Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
Стало відомо, за яких умов США зможуть зняти з Росії «санкції з пекла»

Стало відомо, за яких умов США зможуть зняти з Росії «санкції з пекла»

В законопроекті тепер чітко вказані умови введення та зняття санкції, а також включена низка додаткових розділів, серед яких санкції «за вбивства, скоєні Москвою»

Стало відомо, за яких умов США зможуть зняти з Росії «санкції з пекла»
фото pixabay.com

На сайті конгресу США з'явилася оновлена версія санкцій законопроекту DASKA, які отримали назву «санкції із пекла», що включає найжорсткіші обмеження проти Росії. В текст внесено поправки сенаторів Ліндсі Грема і Роберта Менендес, які встановлюють порядок введення та зняття санкцій. Про це пише «РБК».

У початковій версії документу не була прописана процедура введення санкцій. Сенатори пропонували зробити введення санкцій безумовним: обмеження щодо Росії повинні були вводитися автоматично після підписання документа президентом США. Поправки Грема – Менендес встановлюють теоретичну можливість відмови від введення санкцій.

DASKA передбачає введення санкцій проти Росії з двох причин: втручання у внутрішню політику США і агресія проти України. Відповідно до поправок, санкції проти Росії по першому напрямку будуть введені тільки після того, як розвідка і Держдепартамент спільно підтвердять, що Росія втручалася у внутрішню політику Сполучених Штатів. Їх доповідь повинна бути представлена в 90-денний термін після підписання законопроекту. Зняття санкцій відбудеться в тому випадку, якщо розвідка і Держдеп представлять доповідь, в якому доведуть, що такого втручання не було.

Аналогічний принцип діє по санкціям через Україну. Після підписання законопроекту Держдеп і національна розвідка повинні протягом 45 днів надати звіт якому буде вказано, чи бере участь Росія в військових діях проти України, підтримує їх або ні. Надалі аналогічні доповіді дипломатичне відомство і розвідка повинні будуть представляти в Сенат кожні 90 днів.

Санкції через Україну і втручання накладаються на російські СПГ-проекти за кордоном, на держборг Росії, банки, які підтримують «втручання в демократичні процеси», суднобудівні компанії і т.д. Через жорстокості запропонованих заходів цей законопроект на момент внесення називали «санкції з пекла».

Грем і Менендес поправками додали ще кілька пунктів в законопроект. Так, в ньому з'явився розділ, в якому говориться, що завданням США щодо НАТО має бути «укладення угоди, за якою члени НАТО не повинні купувати оборонні технології, несумісні з безпекою систем альянсу». Несумісність російських технологій і систем Північноатлантичного альянсу була одним з причин критики щодо Туреччини після придбання російських систем ППО С-400. Санкцій цей розділ не передбачає.

Ще один новий розділ має назву «Введення санкцій з урахуванням вбивств, скоєних Російською Федерацією на території Сполучених Штатів і країн-учасниць НАТО». Відповідно до нього, що не пізніше 90 днів «після передбачуваного вбивства владою Російської Федерації» директор національної розвідки у співпраці з владою країн НАТО повинен підготувати для сенату доповідь, чи було це злочин дійсно організовано владою Росії. При наявності «переконливих доказів» того, що до вбивства причетна саме Москва, президент США повинен ввести санкції відповідно до «актом Магнітського». Цей розділ може відсилати до випадків з отруєнням ексофіцера ГРУ Сергія Скрипаля в Великобританії в березні 2018 року, в якому влада США і Великобританії звинуватили російську розвідку, і до вбивства в Берліні в серпні цього року громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі, за звинуваченням в якому затримали російського громадянина, підозрюваного в роботі на спецслужби.

Ще одна нова стаття законопроекту зобов'язує національну розвідку спільно з Держдепом і Міністерством оборони підготувати доповідь про російського підприємця Євгенії Пригожина і пов'язаних з ним структурами. До них, зокрема, сенатори віднесли ПВК Вагнера. Також розвідка, Держдеп і військові повинні встановити причетність «Групи Вагнера» до вбивства російських журналістів.

Крім того, через поправки сенатори звинуватили Росію в підриві роботи Ради Безпеки ООН. Автори вказали, що Росія, наприклад, за останні роки наклала вето на 12 проектів резолюцій щодо Сирії. У зв'язку з цим Держдеп також повинен відзвітувати про заходи, які Вашингтон може прийняти щоб протистояти діям в РБ ООН.

Держдеп уже піддав критиці поправки Грема – Менендес. За день до того, як сенатський комітет з міжнародних справ схвалив DASKA, відомство направило сенаторам листа, в якому називало законопроект неприйнятним в нинішньому вигляді для Білого дому. У Держдепі пояснювали це тим, що DASKA надлишковий і не дозволяє Вашингтону проявляти гнучкість щодо Росії. Так, в Держдепі вказували на те, що у адміністрації може не бути шансів переконати Сенат зняти санкції. Так, якщо у влади США немає інформації про те, що Росія втручалася у вибори, це може бути інтерпретовано як відсутність доказів того, що Росія не втручалася у вибори. Це може дозволити Сенату заборонити знімати санкції.

18 грудня комітет з міжнародних відносин Сенату США прийняв законопроект, що дозволяє ввести жорсткі санкції щодо Росії- законопроєкт DASKA (Закон про захист американської безпеки від агресії Кремля).

Проєкт пропонує запровадити санкції щодо російських «політичних фігур, олігархів та інших осіб», які сприяють, прямо або побічно «незаконним і корупційним діям» російської влади. Також пропонується ввести заборону на операції з новим суверенним боргом РФ.

Як повідомлялося, дві американські бізнес-групи просять Сенат не вводити «санкції з пекла» проти Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті