Дві американські бізнес-групи просять Сенат не вводити санкції проти Росії – Bloomberg
Бізнесмени вважають, що санкції завдадуть збитків їх компаніям

Дві великі бізнес-групи в США – Американська торгова палата і Американський інститут нафти – окремо звернулися в ключовий комітет Сенату з міжнародних відносин з застереженням не вводити санкції щодо Росії – на їх думку, цей захід буде руйнівним для бізнесу і контрпродуктивним для просування інтересів США, пише Bloomberg.
Пакет санкцій під назвою «Захист американської безпеки від агресії Кремля», який називають «санкціями з пекла», перебуває зараз на розгляді в Сенаті.
Листи від бізнес-груп прийшли за день до того, як комітет планує розглянути давно застопорений законопроект про санкції щодо Росії за втручання у вибори 2016 року.
«Санкції використовуються як тупий інструмент, а обставини зараз вимагають скальпеля, – написала Торгова палата в своєму листі. – Інколи Сполучені Штати застосовували широкі санкції без належного врахування їх ефективності».
Бізнес-група просить комітет«переглянути законопроект і доопрацювати його», щоб уникнути нанесення збитку компаніям США і їх конкурентоспроможності.
Американський нафтовий інститут (API )пішов ще далі, закликавши голосувати «проти» за цей законопроект, внесений сенаторами Ліндсі Гремом і Бобом Менендесом.
Він передбачає посилення санкцій проти держборгу Росії перед США. Також передбачається введення санкцій проти інвесторів у російські проекти з видобутку скрапленого природного газу за межами Росії. Крім того, документ вводить обмеження стосовно 24 співробітників ФСБ, які причетні до захоплення українських моряків у Керченській протоці, а також політичних діячів, олігархів та інших осіб, які сприяють незаконній і корупційній діяльності в Росії. Також документ блокує будь-які спроби вивести США з НАТО.
«Багато американських і західні компанії побоюються, що надмірні міжнародні санкції, передбачені в цьому законопроекті, можуть призвести до збитків для них, – написав Кріс Келлі, директор API. – Пропоновані санкції можуть порушити роботу енергетичних компаній у всьому світі».
Законопроект вперше був представлений в серпні 2018 року. З того часу він пройшов схвалення в Палаті представників і був кілька разів доопрацьований.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].