Meduza розповіла про роботу донбаських сепаратистів на російське ФСБ

Meduza розповіла про роботу донбаських сепаратистів на російське ФСБ

В результаті вони ще й виявилися «крайніми»

Meduza розповіла про роботу донбаських сепаратистів на російське ФСБ
фото Народна правда

Видання Meduza ознайомилося з матеріалами кримінальної справи, в якому співробітників ФСБ звинувачують в створенні злочинної групи, що складається з донбаських сепаратистів.

За версією слідства, ця банда була створена, щоб нападати на інше угрупування, яке займалося контрабандою «сірих айфонів» та інших гаджетів в посилках з США і Німеччини. Головні фігуранти двох кримінальних справ в результаті опинилися на волі, а в СІЗО залишилися тільки їхні помічники.

У грудні 2016 року співробітники спецпідрозділу ФСБ, що курирує безпеку на транспорті, провели рейд проти угрупування контрабандистів. Вони займалися нелегальним ввезенням в Росію смартфонів та іншої дорогої електроніки в поштових посилках. У схемі ввезення брали участь співробітники митниці та «Пошти Росії».

Силову підтримку при цьому рейді співробітникам ФСБ надавали озброєні люди в камуфляжі і масках з організації «Единые народные общинные товарищества» (ЄНОТ), що брали участь в збройному конфлікті на Донбасі.

Частину техніки вартістю в 27 млн рублів вилучили; ще частина була викрадена співробітниками ФСБ і їх добровільними помічниками. Один айфон, згідно з показаннями, виявився у лідера «Союзу добровольців Донбасу» Олександра Бородая.

В ході подальшого розслідування співробітникам ФСБ вдалося вийти на відомості про можливе відмивання в цій схемі грошей з викрадених хакерами банківських карт. За розрахунками видання, через такий канал могли пройти мільйони доларів.

Коли в жовтні 2017 року в розробку співробітників ФСБ за участю «єнотів» потрапив якийсь чоловік, який «займається протиправною діяльністю, пов'язаною з фінансами і отриманням шахрайським способом великих сум грошей», проти самих оперативників почалася внутрішня перевірка. Вони припинили всі контакти з ЄНОТ.

Члени ЄНОТ, що залишилися без покровителів, потрапили в розробку співробітників управління по захисту конституційного ладу ФСБ. Пізніше 2 з них було затримано.

За півтора року на підставі свідчень затриманих справа розрослася до 11 підозрюваних у створенні банди і злочинного співтовариства під керівництвом оперативників ФСБ. При цьому справа про контрабанду смартфонів і можливе відмивання хакерських грошей закінчилася невеликими штрафами і поверненням вилученого майна.

Втім, для заарештованих в жовтні 2019 року за підозрою в керівництві злочинним угрупуванням співробітників ФСБ ситуація незабаром теж почала змінюватися на краще – їх відпустили, незважаючи на наявність справи за статтею КК, яка передбачає покарання до 20 років позбавлення волі.

У підсумку в СІЗО за тяжкими звинуваченнями залишилися тільки щирі прихильники Новоросії, які допомагали співробітникам ФСБ, і боєць спецназу ГРУ, який супроводжував «єнотів» на Донбасі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію