Генпрокуратура в Україні перестане існувати до кінця року – Рябошапка
Штат прокурорів скоротиться з 1339 працівників до 610

Інститут Генпрокуратури перестане існувати вже до кінця 2019 року, і замість неї з 2 січня наступного року почне роботу Офіс генпрокурора. Про це повідомив генпрокурор України Руслан Рябошапка, передає Радіо Свобода.
«Починаємо свою роботу з 2 січня 2020 року. 1 січня – вихідний. З 2-го січня вже не буде існувати Генеральної прокуратури України як інституту», – сказав Рябошапка під час брифінгу.
За його словами, з 2500 співробітників Генпрокуратури після проходження атестації і оновлення структури залишається 1500 працівників. До вересня 2020 року планується завершити переатестацію всіх прокуратур в Україні.
В Офісі генерального прокурора працюватимуть 610 прокурорів.
«Ми починали атестацію з 1339 прокурорів, після всіх процедур, тестів на знання законодавства, оцінки здібностей, виконання письмового завдання і перевірки на доброчесність у ГПУ залишилося 610 прокурорів, яким запропонували перейти до Офісу генерального прокурора – і це ті, кому вже запропоновані посади», – сказав Рябошапка.
Він зазначив, що в Офісі генпрокурора буде менше департаментів, структурних підрозділів.
«З 20 січня починається добір в Офіс генерального прокурора на вакантні посади. Ми би хотіли донабрати людей, які є професіоналами, є доброчесними, але не мають прокурорського досвіду з тим, щоб отримати свіжу кров в органах прокуратури», – сказав Рябошапка.
Всього, за його словами, є близько 200 вакансій.
Не менш важливим елементом реформи прокуратури Рябошапка назвав розробку нової системи управління людськими ресурсами та ефективної системи оцінки якості роботи прокурорів; діджиталізацію досудового розслідування та процесуального керівництва, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.
«Нова прокуратура має орієнтуватися на потреби суспільства, вона має бути ефективною і повинна повністю відпрацьовувати ті ресурси, які вкладені в неї», – резюмував Генпрокурор.
Тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, який був присутній на брифінгу, в свою чергу, привітав з успішною реалізацією першого кроку реформи.
«Це одна з найбільш широких, глибоких і найбільш комплексних реформ, які я бачив. Переатестація прокурорів в ГПУ – це лише перший крок до переатестації прокурорів всіх прокуратур України і це крок, який націлений на підвищення довіри і впевненості до органу і до верховенства права в Україні», – зазначив він.
Нагадаємо, в американській пресі зʼявилася інформація, що Генпрокуратура України заблокувала співпрацю з США в справі Злочевського.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].