Коболєв: Віце-президент Єврокомісії підтвердив законність проведення анбандлінгу
Робота Оператора ГТС посилить енергетичну безпеку у східноєвропейському регіоні

Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчович підтвердив, що новостворений Оператор ГТС України відокремлений і налаштований на роботу згідно законодавства ЄС. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.
«Остаточне визнання успішності анбандлінгу з боку європейських партнерів. Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович сьогодні підписав листа, яким підтверджує, що новостворений Оператор ГТС України відокремлений і налаштований на роботу згідно законодавства ЄС», написав Коболєв у соцмережі.
При тому він розмістив у своєму дописі пост Шефчовича, в якому, зокрема, зазначено: «Я радий відправити листа, який підтверджує, що процес анбандлінгу новоствореної газотранспортної системи України закінчено відповідно до законів ЄС».

Коболєв переконаний що українська влада спільно виконала «велику і якісну роботу, яка суттєво наблизила інтеграцію України до єдиного європейського енергоринку». «Робота нового Оператора ГТС дозволить перевести всі транзитні процедури на європейські рейки і посилить енергетичну безпеку у східноєвропейському регіоні», – написав він.
Голова правління «Нафтогазу» подякував європейським партнерам, «без яких цей шлях не вдалось би так ефективно пройти».
Він додав, що спільна робота влади над газовим питанням дозволила не тільки провести анбандлінг, але й «зберегти наш новий позов в Стокгольмский арбітраж, який суттєво посилив нашу переговорну позицію щодо подовження транзиту російського газу територією України після 2019 року».
Раніше Mind писав, що за словами міністра енергетики Росії Олександр Новака, жодних змін до транзитної угоди між «Нафтогазом» та «Газпромом» вноситись не буде. РФ не збирається відмовлятись від користування українською ГТС для забезпечення транзиту газу до Європи.
Раніше Mind писав, що новий контракт на транзит російського газу може бути підписаний вже на вихідних.
Нагадаємо, 20 грудня Москва і Київ оголосили про узгодження основних положень нового контракту на транзит газу терміном на п'ять років, а також про врегулювання взаємних претензій між «Газпромом» і «Нафтогазом».
До кінця грудня «Газпром» повинен виплатити «Нафтогазу» $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу за недопоставку газу в рамках контракту на його транзит до Європи.
Натомість Росія продовжує процеси зі стягнення з України так званого «боргу Януковича» –$3 млрд (+відсотки), які РФ надала Україні єврооблігаціями в кінці 2013 року як кредит.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].