Захворіло у світі
20,391,697
Померло у світі
743,724
Вилікувалось у світі
12,624,538
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Байден передумав та готовий свідчити у справі про імпічмент Трампа

Байден передумав та готовий свідчити у справі про імпічмент Трампа

Раніше лідер демократів у США заявляв, що викликати його для свідчень було б надто «лицемірно»

Байден передумав та готовий свідчити у справі про імпічмент Трампа
Джо Байден
Gary Coronado Los Angeles Times

Колишній віцепрезидент США та лідер праймеріз від демократів Джо Байден заявив, що готовий свідчити у справі щодо імпічменту президента США Дональда Трампа, якщо Сенат офіційно забажає цього.

Про намір свідчити всупереч озвученій раніше відмові від часті в процесі Байден вперше оголосив на зустрічі з виборцями у штаті Айова ввечері 28 грудня та потім ще раз підтвердив своє рішення на зустрічі з мешканцями містечка Фейрфілд.

Про це повідомляє Голос Америки.

Байден наголосив, що незалежно від деталей та об’єкта імпічменту, в цьому процесі завжди страждає вся країна.

«Ви знаєте, я вже пережив два імпічменти. Один як молодий сенатор і потім як сенатор середнього віку. В них немає нічого доброго, незалежно від обставин. Це важко для країни. Тут немає чому радіти. Але зрозумійте мене правильно: я думаю, що Трамп сам це на себе накликав. Я думаю, що в Конгресу немає іншого вибору, крім як виконати свої конституційні обов’язки, незалежно від політичних наслідків», –  каже колишній сенатор.

Раніше Джо Байден заявляв, що не буде свідчити в процесі імпічменту, бо «немає юридичних підстав» та що  надсилати йому повістку було б було б надто «лицемірно».

Також лідер президентської гонки від демократів переконував, що його свідчення «лише допоможуть президенту Трампу відвернути увагу від його власних дій».

Нагадаємо, питання про свідчення Байдена-старшого щодо імпічменту виникло тому, що його син Гантер перебував у раді директорів української енергетичної компанії Burisma, а сам  він нібито  погрожував заблокувати $1 млрд від МВФ Україні, поки Порошенко не звільнить генпрокурора Шокіна.

Саме звинувачення на адресу Дональда Трампа у тиску на Україну з вимогою розслідувати деталі цих подій та зв'язок між ними і  стали головними у процесі  щодо імпічменту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті