Гончарук заявив, що українська енергосистема стане частиною європейської у 2023 році

Гончарук заявив, що українська енергосистема стане частиною європейської у 2023 році

Приєднання до європейської енергосистеми передбачає відмову від єдиної енергосистеми з Росією і Білорусією

Гончарук заявив, що українська енергосистема стане частиною європейської у 2023 році
Олексій Гончарук
фото УНІАН

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив про те, що у 2023 році українська енергосистема має стати частиною європейської енергосистеми. Про це прем'єр заявив в ефірі програми «Сьогодні», передають Українські новини.

«Необхідні документи вже підписані, просто треба над цим працювати. Ми сподіваємося, що у 2023 році це об'єднання мереж, української та європейської, вже станеться. Це дасть нам можливість, в тому числі і нашій атомній генерації, навіть експортувати електроенергію, і на цьому заробляти. Зараз, насправді, проблема експорту з Білорусі значно перебільшена. Відверто кажучи, там не такі великі обсяги», – заявив прем'єр.

За його словами , українська енергосистема довгий час була поєднана з російською, з білоруською та молдавською. Однак приєднання до європейської енергосистеми передбачає відмову від єдиної енергосистеми з Росією і Білорусією.

 «Для того, щоб приєднатися до європейської мережі, нам доведеться відрізуватися від російської і білоруської. Ми від цього нікуди не дінемося, і це історичне рішення вже прийнято. Тобто, до цього ми вже поступово до цього йдемо», – додав прем'єр.

Нагадаємо: 18 жовтня Верховна Рада скасувала обмеження на імпорт з Білорусі і Росії та продаж такої електроенергії на ринку двосторонніх договорів. Раніше електроенергія з країн, що не є членами енергетичного співтовариства, могла бути реалізована лише на ринку «на добу наперед» та на балансуючому ринку.

25 грудня Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії», який передбачає заборону імпорту електрики з Росії за двосторонніми договорами. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло