Аналітики передбачають падіння долара в 2020 році
Причиною може стати понижуюча політика ФРС і згортання торгової війни з Китаєм

Грудень 2019 року став найгіршим місяцем для долара за останні два роки – американська валюта втратила у вартості 2%. Перемир'я в торговій війні США проти Китаю і подальше зниження ставки ФРС можуть знецінити американську валюту ще сильніше, вважають аналітики, опитані Bloomberg.
У грудні індекс Bloomberg Dollar Spot, який вимірює відношення долара до 10 найважливіших світових валют, знизився на 2%. Це поганий знак для долара, який з початку 2018 року майже безперервно зміцнювався, але так і не зміг повернутися до пікових значень початку 2017 року.
Як пише The Bell, перші ознаки ослаблення американської валюти з'явилися в жовтні 2019 року – на новинах про те, що США і Китай готові укласти нову торгову угоду. В середині грудня першу частину угоди схвалив президент США Дональд Трамп.
«У долара в 2019 році була підтримка як у захисного активу, але тепер в торговій війні перемир'я. Долар на шляху до ослаблення в довгостроковій перспективі», – прокоментувала старший стратег по валютному ринку банку ABN Amro Джорджетта Булль.
Друга причина для ослаблення долара – політика Федеральної резервної системи (ФРС) США, яка в 2019 році тричі знижувала свою ключову ставку, щоб пожвавити економічне зростання. Це знижує прибутковість і привабливість для інвесторів американських держоблігацій. За останні півтора року спред між американськими і німецькими дворічними держоблігаціями скоротився з 350 до 216 базисних пунктів – на різниці стає все важче заробити.
У ФРС ще є простір для подальших знижень в 2020 році, а в разі збереження скромних темпів зростання економіки перед виборами президента США в листопаді на американський центробанк буде чинитися тиск, вважає начальник відділу боргових інструментів M&G Investments Джим Лівісс. Все це буде тягнути долар вниз.
Але перш за все курс долара в 2020 році буде залежати від рівня зростання американської економіки. У Brandywine Global Investment Management і National Australia Bank вважають долар переоціненим, а перспективи зростання економіки США оцінюють негативно.
МВФ в своєму останньому великому прогнозі передбачав зростання світової економіки на 3,4%, в США – на 2,1%, в середньому в розвинених країнах – на 1,7%, а в єврозоні – на 1,4%.
Раніше в Нацбанку України заявили, що не будуть стримувати зміцнення гривні щодо долара: «яка економіка – такий і курс».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].