Путін поговорив з Макроном про ліквідацію Сулеймані та ситуацію в Україні

Путін поговорив з Макроном про ліквідацію Сулеймані та ситуацію в Україні

Сторони позитивно оцінили нещодавній обмін та укладення угоди по транзиту газу

Путін поговорив з Макроном про ліквідацію Сулеймані та ситуацію в Україні
Владімір Путін, Еммануель Макрон
фото kremlin.ru/

Президент Росії Владімір Путін і французький лідер Еммануель Макрон 3 січня провели телефонну розмову. Про це повідомила пресслужба президента РФ.

Зазначається, що обидві сторони висловили занепокоєння стосовно загибелі командира іранського елітного підрозділу «Кудс» Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) генерал-майора Касема Сулеймані в результаті авіаудару США по аеропорту Багдада, оскільки це «може серйозно загострити ситуацію в регіоні».

Путін та Макрон, як йдеться у повідомленні, розглянути основні аспекти врегулювання ситуації в Україні.

«Акцентована важливість послідовної реалізації мінського «Комплексу заходів» і рішень, прийнятих на саміті в «нормандському форматі» 9 грудня 2019 року в Парижі. Дана позитивна оцінка обміну утримуваних осіб, який відбувся 29 грудня 2019 року між Києвом і Донбасом, а також укладенню в кінці 2019 року «пакетної» угоди по транзиту російського газу в Європу через територію України», – повідомляє пресслужба.

Крім того, лідери обмінялись думками стосовно Сирії та Лівії.

У ніч на 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку, в результаті якого загинув Сулеймані. Разом з ним загинув заступник командувача Силами народної мобілізації Іраку (які підтримують Іран) Абу Махді аль-Мухандіс.

Нагадаємо: 29 грудня на лінії розмежування на Донбасі відбувся обмін полоненими та утримуваними особами між Україною, Росією і підконтрольними Москві терористами за формулою «всіх встановлених» на «всіх встановлених», яка була узгоджена на зустрічі лідерів нормандського формату в Парижі.

Вже 31 грудня під час телефонної розмови між Путіним та Володимиром Зеленським сторони домовилися про узгодження нових списків на обмін полоненими.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло