Президент Польщі не поїде на форум по Голокосту в Ізраїлі через Путіна

Президент Польщі не поїде на форум по Голокосту в Ізраїлі через Путіна

Дуда не хоче вислуховувати на форумі «брехливі тези» російського президента про Другу світову

Президент Польщі не поїде на форум по Голокосту в Ізраїлі через Путіна
Анджей Дуда
фото DR

Президент Польщі Анджей Дуда, швидше за все, не поїде на Всесвітній форум пам'яті жертв Голокосту, який відбудеться в Ізраїлі. Одна з основних причин відмови Дуди від поїздки в тому, що головним гостем на форумі буде президент Росії Владімір Путін.

Польській стороні не подобається роль, яку може відіграти Путін під час форуму по Холокосту, пише «Газета Виборча», на яку посилається «Голос Америки».

«Сценарій, в якому президент Путін є основним спікером, головним гостем і йому фактично надається можливість продовжувати образливі і брехливі тези про Другу світову війну, є для нас неприйнятним», – сказав представник президента Польщі Кшиштоф Шчерскі.

Путін в останні дні 2019 року кілька разів висловився про причини початку Другої світової, політику Польщі та СРСР в передвоєнні роки, про так званий пакт Молотова – Ріббентропа. Путін, зокрема, звинуватив Польщу у співпраці з Німеччиною при поділі Чехословаччини, назвав польського посла в Берліні «антисемітською свинею» і фактично виправдав радянське вторгнення в Польщу у вересні 1939 року, повторивши тези радянської пропаганди про те, що польський уряд тоді фактично не керував країною.

Висловлювання Путіна викликали різку реакцію Польщі та суперечки в російському суспільстві.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло