«Солідарність з Іраном та Іраком»: в містах США пройшли мітинги проти війни

«Солідарність з Іраном та Іраком»: в містах США пройшли мітинги проти війни

Джейн Фонда стверджує, що всі війни насправді ведуться за нафту

«Солідарність з Іраном та Іраком»: в містах США пройшли мітинги проти війни
фото Bruce Gellerman/WBUR

Американці вийшли на вулиці Вашингтона та інших американських містах у суботу, щоб висловити протест у зв'язку з воєнними діями США в Іраку та загостренням політичної кризи між Вашингтоном і Тегераном, пише Голос Америки.

Протестувальники засуджують дії президента Дональда Трампа, який віддав розпорядження нанести авіа удар в Іраку для ліквідації іранського воєначальника Касема Сулеймані. Також вони  висловлюють незгоду з рішенням Трампа відправити додаткові війська на Близький Схід.

«Немає справедливості, немає миру. США – геть з Близького Сходу», – скандували сотні демонстрантів, які зібралися поблизу Білого дому, а потім рушили маршем в напрямку готелю Trump International, який належить родині президента і розташовується за кілька кварталів від Білого дому.

Організаторами акції стали активісти з Code Pink – жіночої антивоєнної групи, яка ініціювала в суботу протести в Нью-Йорку, Чикаго та інших містах.

Протестувальники у Вашингтоні тримали в руках плакати з написами «Ні війні, ні санкціям проти Ірану» і «Американські військові – геть з Іраку».

Перед учасниками мітингу у Вашингтоні виступила відома актриса і політична активістка Джейн Фонда, яку в минулому році поліція затримала під час протестної акції у Вашингтоні.

«Молодь повинна знати, що всі війни, які почалися після вашого народження, насправді велися за нафту!» – вигукнула 82-річна Фонду, виступаючи перед натовпом. Вона додала, що «ми більше не можемо втрачати життя і вбивати людей, руйнувати навколишнє середовище через нафту».

Згідно з опитуванням громадської думки, більшість американців виступають проти військових інтервенцій, проведених за кордоном. Тільки 27% американців вважають, що закордонні військові інтервенції сприяють безпеці США, і майже половина вважає, що закордонне військове втручання знижує безпеку всередині країни.

Тим часом Трамп заявив, що США «тримають на прицілі» 52 об’єкти, «надзвичайно високих та важливих для іранців», і пригрозив Ірану «вдарити сильніше, ніж будь-коли раніше».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті