«Солідарність з Іраном та Іраком»: в містах США пройшли мітинги проти війни
Джейн Фонда стверджує, що всі війни насправді ведуться за нафту

Американці вийшли на вулиці Вашингтона та інших американських містах у суботу, щоб висловити протест у зв'язку з воєнними діями США в Іраку та загостренням політичної кризи між Вашингтоном і Тегераном, пише Голос Америки.
Протестувальники засуджують дії президента Дональда Трампа, який віддав розпорядження нанести авіа удар в Іраку для ліквідації іранського воєначальника Касема Сулеймані. Також вони висловлюють незгоду з рішенням Трампа відправити додаткові війська на Близький Схід.
«Немає справедливості, немає миру. США – геть з Близького Сходу», – скандували сотні демонстрантів, які зібралися поблизу Білого дому, а потім рушили маршем в напрямку готелю Trump International, який належить родині президента і розташовується за кілька кварталів від Білого дому.
Організаторами акції стали активісти з Code Pink – жіночої антивоєнної групи, яка ініціювала в суботу протести в Нью-Йорку, Чикаго та інших містах.
Протестувальники у Вашингтоні тримали в руках плакати з написами «Ні війні, ні санкціям проти Ірану» і «Американські військові – геть з Іраку».
Anti-war activist states indifference to war crimes: «You might hear that Suleimani was a bad guy ... but for the activists that’s not the issue» says Code Pink's Medea Benjamin https://t.co/4DpVpJksBe
– Alex Rowell (@alexjrowell) January 4, 2020
Перед учасниками мітингу у Вашингтоні виступила відома актриса і політична активістка Джейн Фонда, яку в минулому році поліція затримала під час протестної акції у Вашингтоні.
«Молодь повинна знати, що всі війни, які почалися після вашого народження, насправді велися за нафту!» – вигукнула 82-річна Фонду, виступаючи перед натовпом. Вона додала, що «ми більше не можемо втрачати життя і вбивати людей, руйнувати навколишнє середовище через нафту».
No justice, no peace! U.S. out of the Middle East! pic.twitter.com/4rBQHbwe83
– ANSWER Chicago (@ANSWERChicago) January 4, 2020
Згідно з опитуванням громадської думки, більшість американців виступають проти військових інтервенцій, проведених за кордоном. Тільки 27% американців вважають, що закордонні військові інтервенції сприяють безпеці США, і майже половина вважає, що закордонне військове втручання знижує безпеку всередині країни.
Тим часом Трамп заявив, що США «тримають на прицілі» 52 об’єкти, «надзвичайно високих та важливих для іранців», і пригрозив Ірану «вдарити сильніше, ніж будь-коли раніше».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].