По першій нитці «Північного потоку – 2» офіційно йде газ

По першій нитці «Північного потоку – 2» офіційно йде газ

Працюючи у збиток, «Газпром» прагне підтримати нову трубу Eugal у робочому стані

По першій нитці «Північного потоку – 2» офіційно йде газ
Shutterstock

1 січня «Газпром» пустив газ по першій нитці призупиненого «Північного потоку –2» – трубі Eugal – що веде через Німеччину до кордону з Чехією, потужності задіяні лише частково.

Про це повідомляє DW з посиланням на пресслужбу Gascade.

«Газ закачують в Eugal з трубопроводу Nel», пояснили в компанії.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Офіційно через гілку Eugal газ пустили з 1 січня 2020 року. Нова труба підтримується в робочому стані за рахунок часткового наповнення з діючого «Північного потоку».

Втім, як відомо, «Газпром» забронював та має оплачувати експлуатацію Eugal у повному обсязі.
В пресслужбі Gascade підтвердили, що потужності Eugal заброньовані на тривалий термін, але ким саме, компанія не розголошує.

Видання DW пише, що другу нитку Eugal мають добудувати до кінця 2020 року, вона стане продовженням на території Німеччини діючих з 2012 року двох ниток першого «Північного потоку»  – Opal і Nel.

Однак потужність газопроводу Nel, що з'єднує приймальний термінал «Північного потоку» в Любміні з підземним газосховищем Rehden, становить 20 млрд куб. м газу в рік, тоді як потужність діючої нитки Eugal становить 30,9 млрд куб. м, пише видання. Тож навіть за умови переорієнтування гілки Nel виключно на заповнення нового газопроводу, повністю завантажити Eugal не вдасться.

Якщо «Північний потік – 2» не добудують до 2021 року, то «Газпром» муситиме сплачувати за незавантажені потужності ще й другої нитки Eugal.

DW повідомляє, що «Газпром» володіє четвертою частиною цього газопроводу, решта належить компаніям Wintershall і Ontras Німеччина), Fluxys (Бельгія) та Gasunie (Нідерланди).

Для європейських партнерів Eugal – безпрограшний бізнес, адже повністю заброньовані потужності трубопроводу незалежно від його реальної наповненості, має оплачувати лише «Газпром».

Як повідомляв Mind, компанії Аllseas, яка раніше працювала над будівництвом «Північного потоку – 2», уже демобілізувала свій будівельний флот для роботи на іншому об’єкті.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло