Президенти України та Ірану обговорили хід розслідування авіакатастрофи

Президенти України та Ірану обговорили хід розслідування авіакатастрофи

Зеленський сподівається на прозоре і всебічне розслідування причин трагедії

Президенти України та Ірану обговорили хід розслідування авіакатастрофи
Президент Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Президент України Володимир Зеленський  і президент Ірану Хасан Рухані телефоном обговорили перебіг розслідування обставин авіакатастрофи «боїнгу»  компанії «Міжнародні авіалінії України». Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Глава української держави висловив співчуття у зв’язку із загибеллю громадян Ірану внаслідок катастрофи літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» в Тегерані і відзначив, що українська сторона вже розпочала роботу, долучившись до розслідування причин катастрофи.

«Сподіваюся на ваше сприяння у проведенні прозорого, всебічного та об’єктивного розслідування задля якнайшвидшого встановлення обставин цієї трагічної події», – також зауважив Зеленський.

Водночас  президент Ірану Хасан Рухані наголосив, що іранська сторона надаватиме групі українських експертів оперативний доступ до всіх необхідних даних і буде всебічно сприяти  об’єктивномурозлдуванню.

Раніше Mind писав, що на думку одного з фахівців комісії, що бере участь в розслідуванні, версія виходу з ладу двигунів Boeing-737 не підтверджується, а інформацію з «чорних скриньок» можна буде відновити.

Нагадаємо: 8 січня біля Тегерана розбився літак української авіакомпанії МАУ, на борту якого перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, що виконував рейс з Тегерана до Києва. Усі 176 осіб загинули.

8 січня 2020 року, у  день авіакатастрофи, офіційний Тегеран заявив, що причиною падіння літака МАУ стало «раптове загоряння несправного двигуна» та що Іран не передаватиме знайдені «чорні скриньки» компанії Boeing.

Як повідомляв Mind, посольство України в Ірані спочатку заявило, що повністю виключає версії теракту чи ракетної атаки з можливих причини трагедії, але пізніше відредагувало свою офіційну заяву, прибравши це твердження.

Також повідомлялося, що  за даними РНБО слідча комісія розглядає версію теракту та ураження українського літака російською зенітною ракетою. Слідство має чотири робочі версії щодо причин аварії.

Крім того Mind повідомляв, що Іран офіційно запросив США та Україну взяти участь у розслідуванні авіакатастрофи літака МАУ. Іранська сторона також запросила Канаду та Швецію взяти участь у розслідуванні, оскільки внаслідок катастрофи загинули громадяни цих країн.

Нагадаємо також, що уряд ухвалив рішення про відправку пошуково-рятувальної групи до Ірану. До її складу увійшли представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міноборони, МЗС, МВС, СБУ, РНБО, Державної авіаційної служби та МАУ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло