Помер султан Омана Кабус бен Саїд, який правив півстоліття

Помер султан Омана Кабус бен Саїд, який правив півстоліття

Монарх протягом останніх років страждав від раку

Помер султан Омана Кабус бен Саїд, який правив півстоліття
Султан Омана Кабус бен Саїд Аль Саїд
фото www.flickr.com/photos/25335735@N02/3415637166

Султан Омана Кабус бен Саїд Аль Саїд помер у віці 79 років у п'ятницю, 10 січня. Про це повідомляє DW.

За даними ЗМІ, монарх протягом останніх років страждав від раку. У султанаті оголошений триденний траур, під час якого не працюватимуть як громадські установи, так і приватні організації.

Бездітний монарх публічно не оголошував імені наступника. Відповідно до законодавства, члени правлячої сім'ї повинні назвати ім'я спадкоємця трону протягом трьох днів. Якщо їм не вдасться прийти до єдиної думки, комітет з ряду військових чиновників, представників Верховного суду і глав обох палат Ради Оману передасть владу людині, вказаній у запечатаному листі султана.

Кабус бен Саїд Аль Саїд народився в листопаді 1940 року. Навчався в Королівській військовій академії у Великобританії, потім служив у піхоті британської армії.

Він прийшов до влади в результаті державного перевороту в липні 1970 року, скинувши власного батька. Султан проводив масштабні реформи, які істотно змінили Оман. Однак правозахисники критикували монарха за відсутність у країні свободи вираження думок і взяття під варту незгодних з владою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті