Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Іноземці колективно поскаржилися до українського уряду через заборону на продаж їм землі

Іноземці колективно поскаржилися до українського уряду через заборону на продаж їм землі

Західноєвропейські інвестори вважають, що потрапляють в неконкурентні умови

Іноземці колективно поскаржилися до українського уряду через заборону на продаж їм землі
фото pixabay.com

Іноземні фермери, які, згідно з новим законопроектом про землю, поки що не зможуть купувати землю, вважають це дискримінацією і обмеженням конкуренції. Про це вони написали в колективному зверненні, адресованому президенту України, прем’єр-міністру, голові Верховної Ради, а також посольству Німеччини.

Текст листа навів на своїй сторінці міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Авторами листа є німецькі та інші західно-європейські фермери, які заснували підприємства, зареєстровані в Україні, за законодавством України, займаються обробітком землі в Україні уже багато років. Вони виступили проти внесених у законопроект поправок, згідно з якими право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українськими громадянами.

На їх думку, такі обмеження призведуть до нерівних умов діяльності суб'єктів господарювання на одному товарному ринку.

Законопроект про землю в другому читання обмежує можливість купувати землю іноземцям. Це включає іноземних фермерів які...

Опубліковано Тимофеєм Миловановим Понеділок, 13 січня 2020 р.

«Основою для наших господарств є орендовані землі. Якщо ринок землі відкриється, то поля будуть купувати інші, можливо конкуруючі господарства, і ми частково, або повністю втратимо засоби для існування. Усі ми роками розбудовували свої господарства та вклали сотні тисяч чи мільйонів євро. Плоди цієї праці потім пожинатимуть інші», – пишуть вони.

Іноземні фермери зі свого боку пропонують компроміс: дозволити купувати землю компаніям, які працюють не менше трьох років в Україні.

«Це дало б компаніям можливість продовжувати працювати на тих самих умовах, що й українські колеги. Потенційним новим інвесторам це б слугувало сигналом, що їм не потрібно боятися того, що вони в майбутньому будуть у невигідному становищі», – зазначили вони.

Нагадаємо, аграрний комітет схвалив поправки до законопроєкту про ринок землі, а питання доступу іноземців до землі вирішуватиметься лише на референдумі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті