Захворіло у світі
12,745,734
Померло у світі
565,782
Вилікувалось у світі
7,026,011
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Рада попередньо ухвалила зміни до Конституції щодо скасування адвокатської монополії

Рада попередньо ухвалила зміни до Конституції щодо скасування адвокатської монополії

Пропонується надати право представляти в суді інтереси обвинуваченого не лише адвокату а й іншим особам

Рада попередньо ухвалила зміни до Конституції щодо скасування адвокатської монополії
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив постанову (1013\П1) «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо скасування адвокатської монополії». За такое рішення проголосували 295 депутатів, проти – 6, утримались – 74, передає кореспондент Mind.

Як зазначив доповідач, заступник голови комітету ВР з питань правової політики Андрій Костін, законопроектом пропонується вилучити з Конституції положення, відповідно до якого представництво іншої особи в суді здійснює виключно адвокат, та норми, які передбачали його реалізацію.

Він також зазначив, що монополія на представництво в судах адвокатури була введена в 2016 році, коли був передбачений поступовий перехід до представництва інтересів у судах тільки адвокатами до 2020 року.

«Фактично громадяни, підприємства та державні органи повинні були наймати адвокатів для їхнього представництва і захисту їх інтересів у судах. Законопроектом 1013 передбачається скасування цієї вимоги окрім випадків захисту особи від кримінального обвинувачення, де адвокатська монополія продовжуватиме діяти», – сказав парламентар.

Він додав, що «Конституційний суд визнав законопроект про внесення змін о Конституції України щодо скасування адвокатської монополії таким, що відповідає вимогам ст.157 і 158 Конституції України». За його словами надання професійної правничої допомоги здійснюють адвокати, натомість представництво особи в суді може буде здійснено за вибором особи – адвокатом або іншим суб'єктом.

Запропоновані законом зміни розширюють можливості реалізації особою конституційного права на судовий захист через здійсненні такого представництва не лише адвокатом».

Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський у свою чергу нагадав, що 2 вересня 2020 року президент вніс на розгляд ВР даний законопроект, який був спрямований до КСУ на предмет відповідності його ст 157 та 158 Основного Закону.

Раніше повідомлялося, що парламент спрямував до КС проект змін до Конституції. За спрямування його до КСУ проголосували 337 народних депутатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті