Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Компанія «Газпрому» купила колишню садибу Ахметова в Криму за $32 млн

Компанія «Газпрому» купила колишню садибу Ахметова в Криму за $32 млн

Садиба знаходиться в селищі Паркове за 23 км від Ялти

Компанія «Газпрому» купила колишню садибу Ахметова в Криму за $32 млн
фото twitter.com/VivaPravda

ТОВ  «Еколого-туристичний центр в Парковому» ( належить «Газпрому») 16 грудня викупило у адміністрації Криму комплекс «Дача Якова Жуковського» Новий Кучук-Кой». Про це пише «Інтерфакс».

 Факт угоди виданню підтвердив продавець – розпорядча дирекція майна Республіки Крим.

Аукціон з продажу садиби був призначений на початок грудня з початковою ціною лота 1,975 млрд рублів. Заявку подав тільки «ЕТЦ в Парковому», тому торги були визнані такими, що не відбулись. Оскільки заявка компанії відповідала умовам торгів, з ЕТЦ уклали договір, пояснили в дирекції.

Садиба знаходиться в селищі Паркове за 23 км від Ялти. Вона названа по імені царського чиновника і мецената Якова Жуковського, родича Врубеля.

У контур угоди, як повідомляється, увійшли пам'ятки культурної значення – дача Жуковського, барельєфи «Сон» і «Пробудження», а також парк початку ХХ століття, басейн площею 2 180 квадратних метрів, гостьовий будинок площею 3360, корпус їдальні площею 253 кв м, два майданчики для відпочинку, кілька декоративних басейнів, фонтан, грот «Руїни» та ряд інших споруд. Новий власник буде зобов'язаний виконувати вимоги з охорони придбаних пам'яток.

Фінансово-промислова група «Систем Кепітал Менеджмент» (System Capital Management, SCM) бізнесмена Ріната Ахметова в 2007 році купила у регіональної влади земельну ділянку площею 3,6 га в Парковому, його цільове призначення вказувалося як «реконструкція та обслуговування комплексної пам'ятки історії та культури місцевого значення «Новий Кучук-Кой». У 2008 році SKM продала його кіпрському офшору Starvista Limited. На ділянці з'явилися нові споруди – басейн і гостьовий будинок. У місцевих ЗМІ за реконструйованим об'єктом закріпилася назва «садиба Ахметова».

За даними картотеки арбітражних справ, рада міністрів Криму в 2017-2018 роках відсудила у Starvista Limited право власності на землю та на комплекс «Новий Кучук-Кой», новобудови – басейн і гостьовий будинок – визнали самовільними будовами і передали республіці в особі кримського уряду.

SCM заявляє, що після приєднання Криму до Росії втратила контроль над усіма своїми активами на півострові.

«У тому числі і над об'єктом нерухомості в Парковому, відомим як «Новий Кучук-Кой», що належить на праві власності компаніям, що входять в SCM. Будь-який «продаж» нерухомості ... здійснюється невідомими особами без згоди і участі бізнесів SCM «, – йдеться у відповіді пресслужби SCM на запит видання.

«SCM ... вважає, що так звана «націоналізація» всіх активів, розташованих в Криму , і будь-які подальші дії щодо розпорядження ними суперечить  міжнародному праву», – заявила компанія.

«Ми продовжуємо вживати всіх заходів для захисту свого права власності на зазначену нерухомість в міжнародних судових і арбітражних органах», – підкреслила пресслужба SCM.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті