Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Уряд призначив новим головою НАЗК Олександра Новікова

Уряд призначив новим головою НАЗК Олександра Новікова

В грудні Новіков отримав один з найвищих балів під час конкурсного тестування, а в мотиваційному листі вказав про справу проти Лавриновича

Уряд призначив новим головою НАЗК Олександра Новікова
Олександр Новіков
PrintScreen https://www.youtube.com/watch?v=U4mlOpKgyiQ

Новим головою Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) призначено Олександра Новікова.

Про це в Telegram повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Перед ним стоїть важливе завдання – забезпечити відкритість і прозорість органу, а головне – показати всім нам конкретні результати знищення корупції».

Повідомляється, що Олександр Новіков має вищу юридичну освіту, працював в органах прокуратури понад 10 років та підтримував державне обвинувачення у справах боротьби з організованою злочинністю та економічними злочинами.

За даними ЗМІ, у своєму мотиваційному листі Новіков зокрема зазначив, що має тривалий і результативний досвід роботи за повноваженнями НАЗК та як приклад навів завершене досудове розслідування за фактами транснаціонального відмивання коштів кіберзлочинності.

«У зареєстрованому мною провадженні спрямовано до суду обвинувальний акт щодо Міністра юстиції України Лавриновича О.В., що розтратив 1,1 млн. дол. США, закупивши послуги фірми Skadden під виглядом юридичної допомоги у справі «Тимошенко проти України», розгляд якої Європейським судом з прав людини на час закупівлі був завершений. Результати боротьби з корупцією кримінально-правовими засобами переконали мене, що долати її треба найперше превентивними засобами. Превентивні антикорупційні механізми є компетенцією НАЗК», – написав Новіков

Нагадаємо, в грудні 2019 року Олександр Новіков отримав один з найвищих балів під час тестування конкурсного відбору кандидатів на посаду глави НАЗК.

Як повідомляв Mind, у жовтні  2019 року НАБУ повідомило про підозру колишній очільниці НАЗК Наталії Корчак. Їй інкримінують недекларування статків на суму понад 544 000 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті