Путін згоден прибрати з Конституції РФ поправку про два президентських терміни поспіль

Путін згоден прибрати з Конституції РФ поправку про два президентських терміни поспіль

Він зазначив, що не вважає це питання принциповим, але згоден із ним

Путін згоден прибрати з Конституції РФ поправку про два президентських терміни поспіль
Президент Російської Федерації Владімір Путін
Фото: УНІАН

Президент Росії Владімір Путін згоден прибрати з Конституції РФ примітку про президентський термін двічі поспіль. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Знаю також, що в нашому суспільстві обговорюється конституційне положення про те, що та сама особа не має обіймати посаду президента Російської Федерації більш ніж два терміни поспіль. Не вважаю це питання принциповим, але згоден із цим», – сказав Путін, виступаючи з посланням Федеральним зборам.

У пункті 3 ст. 81 Конституції РФ зазначено: «Та сама особа не може обіймати посаду президента Російської Федерації більш ніж два терміни поспіль».

У грудні на великій прес-конференції президент РФ Владімір Путін висловився за скасування в Конституції РФ примітки «поспіль» щодо кількості термінів президентських повноважень. «Що можна було б зробити, що стосується цих термінів, – скасувати примітку «поспіль», – сказав Путін, відповідаючи на запитання про можливість конституційних змін. Необхідність такої поправки, на його думку, пов'язана з позицією деяких політиків і політологів.

«Ваш покірний слуга два терміни відслужив, потім пішов із цієї посади й мав конституційне право повернутися на посаду президента, тому що це вже було не два терміни поспіль», – зазначив Путін.

Президент Росії додав, що «вона (примітка) деяких наших політологів, громадських діячів бентежить». «Ну, можна було б її і скасувати, напевно», – сказав Путін.

Нагадаємо, на сьогодні Владімір Путін перебуває на посаді вже четвертий президентський термін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті