Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
«Я краще знаю деталі газових питань між Україною і Росією, ніж Путін» - Вітренко

«Я краще знаю деталі газових питань між Україною і Росією, ніж Путін» - Вітренко

Те, що Путін знав усі деталі газових питань, доводить, як для Росії важлива ця тема

«Я краще знаю деталі газових питань між Україною і Росією, ніж Путін» - Вітренко
Юрій Вітренко
фото УНІАН

Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив, що краще розбирається в деталях газових відносин між Україною і Росією, ніж президент Росії Владімір Путін. Про деталі переговорів у Парижі з президентом України Володимиром Зеленським стосовно транзиту російського газу Вітренко розповів в інтерв'ю виданню «Гордон».

Зокрема, він пояснив, чому на цю зустріч було запрошено його, а не главу «Нафтогазу» Андрія Коболєва.

«Коболєв – начальник, він займається швидше політичними питаннями. Я – фахівець і професіонал, який займається арбітражем, транзитом і відносинами з «Газпромом». Тобто ініціюю арбітражі, працюю з командою, вичитую всі документи, щось ручками роблю, а не просто керую. Я набагато більше розбираюся в деталях газових спорів із Росією. Думаю, тому мене й викликали в Париж на нормандські переговори. Це було рішенням Зеленського, я до цього жодного стосунку не мав.<…> Простіше кажучи, я був на нормандському саміті не як один із керівників «Нафтогазу», а як радник Зеленського», – сказав Вітренко.

«Коли була дискусія і Путін за столом переговорів сипав деталями на тему українсько-російських газових відносин, знав усі суми, ставки тощо, мені довелося багато часу ці деталі з ним безпосередньо обговорювати», – розповів топ-менеджер «Нафтогазу».

При цьому Вітренко зауважив, що Путін добре розбирається в деталях переговорів – цифрах і сумах, що свідчить про значний інтерес до «газової теми» з боку російського президента.

«Те, що Путін знав деталі газових питань, зайвий раз доводить, як для Росії важлива ця тема. Моє враження про президента РФ: він хоче сам розбиратися в деталях, хоче показувати себе як людину, яка знає, про що говорить», – сказав він.

Про методи росіян вести переговори, вибиваючи емоційно співрозмовника «із колії», він зауважив: «Щодо себе грубіянства я не помітив, стосовно українського президента і нашої делегації загалом – теж. Тим більше, що ми були дуже добре підготовлені. Може, це помилкове вихваляння, але я краще знаюся на деталях газової тематики, ніж пан Путін».

«У західному світі буквально з нуля можна домовитися про все за одну зустріч, із росіянами таке неможливо», – стверджує Вітренко.

Також його запитали, чи правда, що впродовж переговорів поруч із президентом РФ був його двометровий охоронець зі зброєю. При цьому глави інших держав, згідно із протоколом, залишили свою охорону за дверима.

Вітренко підтвердив цю інформацію. «Там був охоронець Путіна. Офіційно його теж було оформлено як conseiller – радника. На саміті багато обговорювали, що це не зовсім чесно – оформляти своїх охоронців як радників», – зазначив він.

30 грудня 2019 року «Газпром» підписав з українською стороною всі документи, необхідні для транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року. Зокрема, «Газпром» і «Нафтогаз» підписали угоду на організацію транспортування газу через територію України. «Нафтогаз» виступить компанією-організатором транзиту російського газу з 1 січня 2020 року і бере на себе відповідні ризики. Також «Нафтогаз» і «Оператор ГТС України» уклали транспортну угоду, а «Газпром» і «Оператор ГТС України» – міжоператорську угоду.

Компанія-організатор повинна забронювати потужності ГТС України в загальному обсязі 225 млрд кубометрів газу терміном на 5 років: у 2020 році – 65 млрд кубометрів, в 2021-2024 роках – по 40 млрд кубометрів.

Раніше Вітренко зазначав, що умови нової газової угоди з РФ більш вигідні для України, ніж умови попереднього контракту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті