Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Пожежі в Австралії показують, яким буде майбутнє всієї Землі – вчені

Пожежі в Австралії показують, яким буде майбутнє всієї Землі – вчені

Ці пожежі й засуха - наслідок підвищення середньої температури на континенті на 1,4 С

Пожежі в Австралії показують, яким буде майбутнє всієї Землі – вчені
фото DR

За прогнозами вчених, катастрофічні природні пожежі, подібні до тих, які нині бушують в Австралії, охоплять більшу частину Землі, якщо не вдасться зупинити глобальні зміни клімату, пише The Guardian.

Глобальне підвищення температури більш ніж на 2°C призведе до катастрофічних і незворотних наслідків для планети, попереджають вчені. Руйнівні лісові пожежі в Австралії – яскрава ілюстрація цих наслідків.

Причиною надзвичайно раннього та інтенсивного сезону пожеж тут стали рекордні спека і посуха, які повторюються протягом останніх кількох років. На думку дослідників, вони спровоковані антропогенними кліматичними змінами, від яких Австралія потерпає особливо сильно. Зростання температур на цьому континенті склало 1,4°С порівняно з середньосвітовим значенням в 1,1° С.

Цього року вся східна Австралія, від Квінсленда до Сіднея, потерпає через небувалу нестачу води. Спекотна погода і відсутність дощів протягом кількох місяців призвели до того, що рівень води в місцевих водоймищах знизився до рекордних рівнів. Притоки найбільшої річкової системи Дарлінг-Муррей також пересохли.

Фермерам доводиться витрачати величезні кошти на зрошення полів або орендувати землю в менш постраждалих районах. Деколи справа доходить до крадіжок води. Деякі виробники вирішили відмовитися від посівів у цьому році, а інші не виключають закриття бізнесу. За розрахунками експертів, посуха обійдеться економіці регіону в $70 млн.

Австралія – далека країна, від подій в якій легко відмахнутися. Однак незабаром зі схожими катастрофами зіткнеться весь світ. Відповідно до огляду 57 свіжих наукових робіт, через зростання температур періоди спекотної і сухої погоди, яка призводить до пожеж, трапляються все частіше і тривають все довше.

Одна з тривожних ознак – збільшення частоти пожеж в густих лісах, які деградують через кліматичні зміни.

Єдиний спосіб уникнути катастрофи – різко скоротити викиди парникових газів. На жаль, людство поки що тільки нарощує їх. І навіть якщо вдасться досягти малоймовірних цілей Паризької угоди, клімат на планеті все одно нагріється на 3° С. Це означає, що ризик повторення австралійської катастрофи буде збільшуватися з року в рік.

Тим часом, сезон пожеж в Австралії триватиме ще пару місяців. Зараз на континент прийшли дощі, які дали надію на покращення ситуації, проте кінець січня і лютий можуть знову бути сухими і пожежонебезпечними.

Нагадаємо, космонавти на МКС шоковані масштабами пожеж в Австралії і викладають фото, як виглядають пожежі з орбіти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті