Комітет ВР з нацбезпеки та оборони підтримав заяву ВР щодо збиття літака МАУ в Ірані
Секретар РНБО та представники Офісу генпрокурора поінформують комітет в закритому режимі щодо авіакатастрофи

На засіданні комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухали інформацію оперативного штабу при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) щодо катастрофи літака Boeing 737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» в Ірані. Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.
За результатами розгляду питання комітет підтримав заяву Верховної Ради у зв’язку з трагічною загибеллю пасажирів літака рейсу PS 752 МАУ внаслідок його збиття збройними силами Ірану та висловив співчуття родинам і близьким усіх жертв катастрофи, та колективу авіакомпанії через втрату колег.
Комітет вирішив звернутися до Ради національної безпеки і оборони (РНБО) з проханням оперативно та повною мірою інформувати народних депутатів про хід розслідування катастрофи.
Також комітет вирішив заслухати інформацію від секретаря РНБО та представників Офісу генерального прокурора щодо згаданого питання у закритому режимі на черговому засіданні комітету.
Крім того у рішенні комітету наголошується на необхідності проведення прозорого, незалежного та всебічного розслідування обставин цієї трагедії, повернення тіл загиблих та здійснення всіх компенсаційних виплат. Обов'язковим, на думку членів комітету, також є оперативне запровадження ефективного механізму оцінки ризиків польоту і негайного оповіщення про наявні ризики усіх відповідних органів.
На засіданні членами комітету було розглянуто проєкт закону про розвідку (2412) та проєкт закону про внесення змін до закону «Про Службу зовнішньої розвідки» щодо діяльності Служби зовнішньої розвідки України (2414). За результатами розгляду законопроєктів прийнято рішення рекомендувати ВР включити доопрацьовані комітетом законопроєкти до порядку денного другої сесії та за результатами розгляду у повторному першому читанні прийняти їх за основу.
Розглянувши проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців (2247), комітет рекомендує ВР ухвалити законопроєкт у другому читанні та в цілому.
Також члени комітету почали розгляд підготовленого до другого читання проєкту закону про оборонні закупівлі (2398-д).
Нагадаємо, Офіс генпрокурора та СБУ надіслали запит до Ірану щодо передачі «чорних скриньок» з Boeing 737.
Також повідомлялося, що на думку посла України у США Володимира Єльченко, Росія могла порушити міжнародні санкції проти Ірану, і це має бути взято до уваги під час розслідування обставин, за яких 8 січня в Ірані був збитий український Boeing компанії МАУ.
Нагадаємо: 8 січня 2020 року літак української авіакомпанії МАУ, на борту якого перебувало 176 осіб, впав через дві хвилини після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані. 167 пасажирів та 9 членів екіпажу загинули.
11 січня військові Ірану заявили, що ненавмисно збили ракетою ППО літак Boeing 737 «Міжнародних авіаліній України», який розбився під Тегераном.
Президент Володимир Зеленський заявив, що «ніхто не відкрутиться» від відповідальності за загибель у авіакатастрофі пасажирів «боїнгу», що був збитий військовою ракетою в Ірані.
Також Mind повідомляв, що Зеленський ввечері 11 січня 2020 року провів телефонну розмову з президентом Ірану Хасаном Рухані. Сторони домовилися про «технічну та юридичну взаємодію», а також про прискорення процедури ідентифікації та репатріації загиблих українців на батьківщину.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].