Росія порушила американські санкції, продавши Ірану ракету Тор-М1 – посол України в США

Росія порушила американські санкції, продавши Ірану ракету Тор-М1 – посол України в США

Посол вважає, що Іран повівся цивілізовано, визнавши провину

Росія порушила американські санкції, продавши Ірану ракету Тор-М1 – посол України в США
Володимир Єльченко
Укрінформ

Росія могла порушити міжнародні санкції проти Ірану, і це має бути взято до уваги під час розслідування обставин, за яких 8 січня в Ірані був збитий український Boeing компанії МАУ. Про це в розмові з Українською службою «Голосу Америки» заявив Володимир Єльченко, посол України в США.

Зараз щодо Ірану діє ряд санкцій, як міжнародних, так і введених окремими країнами, в тому числі США, на продаж в країну зброї.

Раніше в пресі повідомлялося, що український літак був збитий ракетною системою «земля-повітря» Тор-М1 російського виробництва.

«Це, можливо, питання дальшої перспективи. Але ми повинні говорити про певну міжнародну відповідальність тих людей і тих компаній, які займаються такими продажами», – сказав посол.

Зараз важливішим питанням, за словами Єльченка, є притягнення до відповідальності як людей, які віддавали і виконували наказ про атаку на літак, так і держав на міжнародно-правовому рівні.

«Оскільки Іран повністю визнав свою участь і свою провину в цій трагедії, я сподіваюся, що цей шлях буде пройдено іранською стороною до кінця, і вона виплатить усі належні компенсації і сім'ям загиблих, і авіакомпанії... Я сподіваюся, що нам не доведеться звертатися в міжнародні судові інстанції, це питання буде закрите між Україною та Іраном на двосторонньому рівні. Іран повівся, на мою думку, цивілізовано. Він визнав провину», – заявив глава української дипмісії.

За словами Єльченка, Україна отримала від США всю відповідну розвідувальну інформацію, хоча і не відразу. За його словами, затримка з публічними заявами Києва про причини падіння літака була, в першу чергу, пов'язана з тим, що українські фахівці саме летіли в Іран, щоб здійснити розслідування на місці катастрофи, і існували побоювання, що Іран міг не дати їм такого дозволу.

За словами посла, Україна отримала доступ до чорних скриньок, а подальше розслідування буде вестися з представниками компанії-виробника літака. Фахівці з Boeing «обов'язково увійдуть до складу групи з країн, чиї громадяни загинули в цій авіакатастрофі», сказав Єльченко.

Нагадаємо, Офіс генпрокурора та СБУ надіслали запит до Ірану щодо передачі «чорних скриньок» з Boeing 737.

Між тим Джастін Трюдо звинуватив США в загибелі канадців в авіакатастрофі рейсу PS 752.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло