Росія порушила американські санкції, продавши Ірану ракету Тор-М1 – посол України в США
Посол вважає, що Іран повівся цивілізовано, визнавши провину

Росія могла порушити міжнародні санкції проти Ірану, і це має бути взято до уваги під час розслідування обставин, за яких 8 січня в Ірані був збитий український Boeing компанії МАУ. Про це в розмові з Українською службою «Голосу Америки» заявив Володимир Єльченко, посол України в США.
Зараз щодо Ірану діє ряд санкцій, як міжнародних, так і введених окремими країнами, в тому числі США, на продаж в країну зброї.
Раніше в пресі повідомлялося, що український літак був збитий ракетною системою «земля-повітря» Тор-М1 російського виробництва.
«Це, можливо, питання дальшої перспективи. Але ми повинні говорити про певну міжнародну відповідальність тих людей і тих компаній, які займаються такими продажами», – сказав посол.
Зараз важливішим питанням, за словами Єльченка, є притягнення до відповідальності як людей, які віддавали і виконували наказ про атаку на літак, так і держав на міжнародно-правовому рівні.
«Оскільки Іран повністю визнав свою участь і свою провину в цій трагедії, я сподіваюся, що цей шлях буде пройдено іранською стороною до кінця, і вона виплатить усі належні компенсації і сім'ям загиблих, і авіакомпанії... Я сподіваюся, що нам не доведеться звертатися в міжнародні судові інстанції, це питання буде закрите між Україною та Іраном на двосторонньому рівні. Іран повівся, на мою думку, цивілізовано. Він визнав провину», – заявив глава української дипмісії.
За словами Єльченка, Україна отримала від США всю відповідну розвідувальну інформацію, хоча і не відразу. За його словами, затримка з публічними заявами Києва про причини падіння літака була, в першу чергу, пов'язана з тим, що українські фахівці саме летіли в Іран, щоб здійснити розслідування на місці катастрофи, і існували побоювання, що Іран міг не дати їм такого дозволу.
За словами посла, Україна отримала доступ до чорних скриньок, а подальше розслідування буде вестися з представниками компанії-виробника літака. Фахівці з Boeing «обов'язково увійдуть до складу групи з країн, чиї громадяни загинули в цій авіакатастрофі», сказав Єльченко.
Нагадаємо, Офіс генпрокурора та СБУ надіслали запит до Ірану щодо передачі «чорних скриньок» з Boeing 737.
Між тим Джастін Трюдо звинуватив США в загибелі канадців в авіакатастрофі рейсу PS 752.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].