Захворіло у світі
1,225,360
Померло у світі
66,524
Вилікувалось у світі
252,615
Захворіло в Україні
1251
Померло в Україні
32
Вилікувалось в Україні
25
Рада ухвалила закон про повну загальну середню освіту

Рада ухвалила закон про повну загальну середню освіту

Нам запроваджується система антибулінгу та індивідуальна освітня траєкторія для дітей

Рада ухвалила закон про повну загальну середню освіту
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому розроблений урядом закон «Про повну загальну середню освіту» (0901). За таке рішення проголосували 327 народних депутатів, проти – 3, утрималось – 54,не голосували – 16 народних депутатів, передає кореспондент Mind.

Як зазначив доповідач з даного питання заступник голови комітету з питань освіти та науки та інновацій Сергій Колебошин, цим законом запроваджується «якісніша освіта, індивідуальна освітня траєкторія, антибулінг – для дітей, педагогічна інтернатура, сертифікація та нові можливості професійного зростання – для вчителів, академічна доброчесність та її контроль, підтримка сімейних форм  навчання, безпечне навчальне середовище для батьків, більша фінансова та кадрова автономія для адміністрацій шкіл та засновників».

При підготовці законопроекту до другого читання було розглянуто близько 550 поправок від народних депутатів, з яких враховано 393 поправки.

Як зазначає пресслужба ВР, ухваленим законом передбачено, що повна загальна середня освіта здобувається на таких рівнях: початкова освіта – перший рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом початкової освіти; базова середня освіта – другий рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом базової середньої освіти; профільна середня освіта – третій рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом профільної середньої освіти.

Згідно із законом, повна загальна середня освіта може здобуватися за очною (денною), дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу, а також за очною (вечірньою), заочною формами (на рівнях базової та профільної середньої освіти). Профільна середня освіта професійного спрямування може здобуватися за дуальною формою здобуття освіти.

Нагадаємо, 30 травня 2019 року парламент ухвалив законопроект про «Про повну загальну середню освіту» у першому читанні. За нього проголосували 229 народних депутатів.

Пізніше на засіданні минулого уряду тоді ще міністр освіти Лілія Гриневич зазначила, що новий парламент має продовжити втілювати освітню реформу та ухвалити в другому читанні закон про «Загальну середню освіту», адже Світовий банк визначив своїм пріоритетом пришвидшення реформи «Нова українська школа».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію