Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
У мережі з’явилася третя серія «розмов Гончарука»: про проблеми «реальні» та «уявні», продавців валюти, «Кернел» та олів’є

У мережі з’явилася третя серія «розмов Гончарука»: про проблеми «реальні» та «уявні», продавців валюти, «Кернел» та олів’є

Гончарук опублікував відеозвернення щодо «медіаатак»

У мережі з’явилася третя серія «розмов Гончарука»: про проблеми «реальні» та «уявні», продавців валюти, «Кернел» та олів’є

У мережі опублікували третю частину розмови нібито прем'єр-міністра Олексія Гончарука, міністра фінансів Оксани Маркарової та двох заступників глави Нацбанку Катерини Рожкової і Дмитра Сологуба.

Аудіозапис з елементами розшифровки, як і дві попередні частини, опубліковано на YouTube-каналі «Як обдурити президента».

Запис полілогу тривалістю трохи менше дев’яти хвилин містить, зокрема, висловлювання про наявність багатьох «уявних» і багатьох «реальних проблем».

Голос, який нібито належить очільниці Мінфіну Оксані Маркаровій, каже: «Ну дуже багато уявних проблем».

Голос, який за твердженням автора опублікованої розшифровки, належить прем’єру Гончаруку, відповідає: «Мені здається, головне питання – реалістичний і там довготривалий прогноз. Реалістичний. Ми розуміємо, що все насправді до осені отримаємо там. Може до літа… У нас є більш-менш реалістичний прогноз. Оптимістичний. Це те, що ми повинні представити президенту. І сказати: на наш погляд, в наступні три роки ситуація в країні буде наступним чином. І ось там більш-менш детально. Виходячи з цього маневру, нам треба, це саме, слабкі сторони, хто програє. Які компенсатори… Як ми рятуємо… Ось цих ми рятуємо. Чому рятуємо? Тому що ми віримо, що у них є…(нерозбірливо)».

Також «голос Гончарука» озвучив такі висловлювання: «Дивіться, Володимире Олександровичу, ось це прийшло з ось цим. Ось це сталося з валютою».«Йому треба розповідати історії. У нього в голові, коли з'явиться чітка картинка…» – додав він.

Далі до розмови підключається голос нібито Дмитра Сологуба, заступника голови НБУ.

Він, зокрема, каже: «Нас довго питали, чому ціни не падають і девальвація курсу – ось інфляція уже тут. Ось вона! Нам розповідають, що інфляція десь там. Не там. Насправді ми навіть переоцінили, по нашому було навіть трохи більше… (нерозбірливо) …наступного року вона дійсно показує всі наші проблемні точки. І як ми ці проблеми можемо з цим бюджетом вирішити. Тут треба показати, що насправді для країни падіння боргу до ВВП і так далі – це великий інвестиційний потенціал насправді».

Голос нібито Рожкової: «Я вам хочу сказати про один важливий факт, який, у тому числі, вплинув на продаж зараз і на курс. Якщо ми відкладемо в бік валютних спекулянтів, то давайте уважно подивимося на експортерів. Ви ж прекрасно розумієте, що експортери… (нерозбірливо) і це більший фактор. Вони підтримували валюту, вони всі чекали, що гривня буде падати. Це більш сильний фактор, ніж просто спекуляція населення».

Голос нібито Маркарової: «У нас за минулі два тижні… (нерозбірливо) пройшло 250 млн, решта – наші прекрасні експортери… «Кернел», НАК…»

«Голос Рожкової»: «Вони сиділи і чекали, що гривня буде падати… свою виручку і на цьому заробити ще якийсь спекулятивний...»

«Голос Маркарової»: «Топ-10 продавців валюти – це експортери».

«Голос Сологуба»: «Країна, як і будь-яка компанія, яка знаходиться на етапі росту, завжди інвестує більше, ніж зберігає. Для країни ця різниця і є торговий баланс, поточний рахунок. Це нормально. Питання в тому, що складає дефіцит торгового балансу. У нас дефіцит торгового балансу складає достатньо сильну… (нерозбірливо). Але у нас виходить в масштабах економіки в процентах ВВП торговий дефіцит падає. Тому говорити про те, що він розширюється, не можна. А чому він від'ємний? А тому, що країна росте. І так завжди відбувається. Це вже для економістів розказати. Але цифра 3% ВВП для країни, яка наздоганяє, не є взагалі ніяким негативним фактором».

«Голос Рожкової»: «Тепер ми говоримо, якщо це все зберігається, ми будемо, умовно кажучи, виходити десь на 23–20. І десь от там ми будемо знаходитися через рік. Через два. Через три. Що це дає економіці конкретно, які плани у Тимофія? Питання номер один, тому що я розумію, що буде відбуватися із того, що ми бачимо зараз по запитах. Ми плюс-мінус розуміємо, що буде відбуватися в банку. Саме час переходити від…(нерозбірливо) на експорт якоїсь переробленої продукції, щоб підвищувати, умовно кажучи, її вартість доданої. Тобто, це означає, що треба будувати якісь переробні заводи, не знаю, продавати італійську вермішель і т. д.».

«Голос Гончарука»: «Скажу з людської мови на ще більш людську. Йому треба сказати: «Дивись, Вово, те, що тепер курс нижчий, означає, що олів'є на наступному новорічному столі, у наступному році, не буде дорожче, ніж у цьому».

«Голос Маркарової»: «Не факт».

У свою чергу прем’єр Олексій Гончарук опублікував відеозвернення щодо «медіаатаки», у якому заявив, що його «не злякати» та що «боротьба триває». На підтвердження цих слів глава уряду, зокрема, відзначив кілька досягнень своєї команди.

«Зміцнився обмінний курс та збільшилися до 7-річного максимуму накопичення міжнародних резервів, які становлять $25 млрд. Приплив прямих іноземних інвестицій у країну зріс до $2,5 млрд. Різко знизилась інфляція, до 4,1%. Якщо це не гарні новини для країни, то я повний «профан» в економіці!», – резюмував Гончарук.

Нагадаємо: ввечері 15 січня в мережі з’явилися два аудіозаписи наради нібито прем’єр-міністра Олексія Гончарука із заступником голови Національного банку України Катериною Рожковою та міністром фінансів Оксаною Макаровою. На записі нібито голосом Гончарука звучать висловлювання про «примітивне розуміння економіки у президента Володимира Зеленського», а себе цей голос називає «профаном у економіці».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті