Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
«Росксмос» заявив, що знає, як завадити іноземним супутникам шпигувати за РФ

«Росксмос» заявив, що знає, як завадити іноземним супутникам шпигувати за РФ

Корпорація пропонує створити спеціальні наземні станції, які блокуватимуть сигнал від супутників-шпигунів на супутники-ретранслятори

«Росксмос» заявив, що знає, як завадити іноземним супутникам шпигувати за РФ
фото pixabay.com

Співробітники АТ «Російські космічні системи» (РКС) запропонували захищати території РФ від несанкціонованого спостереження з космосу за допомогою створення спеціальних наземних станцій блокування сигналу супутників. Про це повідомляє ТАСС.

Зазначається, що забезпечити захист районів можуть наземні радіоелектронні станції, які будуть блокувати сигнал, що передає дані від супутників-шпигунів на супутники-ретранслятори, необхідні для доставки інформації кінцевому споживачеві.

«У відрізки часу, коли район, що захищається,  потрапляє в зону огляду бортової апаратури КА [космічний апарат] спостереження, необхідно забезпечити блокування приймальні бортової апаратури тих КА-ретрансляторів, які знаходяться в зоні прямої радіовидимості цього КА спостереження», – вважають фахівці РКС.

Подібні станції блокування сигналу для зручності пропонується розміщувати на різних об'єктах, розташованих на відстані один від одного. Фахівці РКС вважають, що використання декількох наземних станцій в різних точках забезпечить гарантоване блокування сигналу супутників-шпигунів. При цьому моніторинг місця розташування «апаратів-розвідників» повинен вестися безперервно.

Вважається, що для злагодженої роботи наземних радіоелектронних засобів повинна бути створена єдина автоматизована системи ведення бази даних. Вона також буде надавати інформацію про характеристики зарубіжних супутників спостереження і засобів їх обслуговування.

На думку фахівців, запропоновані заходи не дадуть можливості «супутникам-розвідникам» виявляти в реальному масштабі часу «діяльність контрольованої сторони на ранніх етапах підготовки і в процесі проведення нею різних заходів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті