Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Хто такий Мішустін і чому Путін обрав його стати новим прем'єр-міністром Росії

Хто такий Мішустін і чому Путін обрав його стати новим прем'єр-міністром Росії

Нове обличчя російського уряду - давній знайомий Путіна і професіонал у сфері податків

Хто такий Мішустін і чому Путін обрав його стати новим прем'єр-міністром Росії
фото DR

15 січня в ході зустрічі президента РФ Владіміра Путіна з членами уряду російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв оголосив про відставку чинного кабінету міністрів. Після цього Путін повідомив, що планує ввести посаду заступника голови Ради безпеки – її займе Медвєдєв.

Пізніше того ж дня Путін своїм указом відправив уряд РФ у відставку і запропонував главі Федеральної податкової служби (ФПС) Михайлу Мішустіну стати новим прем'єр-міністром країни.

Мішустін керує ФПС з квітня 2010 року. Народився 3 березня 1966 року в Москві. У 1989 році закінчив Московський верстатоінструментальний інститут за фахом «системи автоматизованого проектування». Є доктором економічних наук. Дійсний державний радник Російської Федерації I класу. Одружений, має трьох синів.

У серпні 1998 року був призначений на посаду заступника голови Державної податкової служби Росії, потім з березня 1999 року до березня 2004 року був заступником міністра з податків і зборів. З березня 2004 року по грудень 2006 року очолював Федеральне агентство кадастру об'єктів нерухомості, а з січня 2007 по березень 2008 року керував Федеральним агентством з управління особливими економічними зонами.

У березні 2008 року Мішустін пішов у бізнес і став президентом групи компаній UFG, яка займалася управлінням активами і прямими інвестиціями.

Федеральну податкову службу Мішустін очолив в квітні 2010 року, на цю посаду його призначив Путін, який займав тоді крісло прем'єр-міністра.

При Мішустіну ФПС провела реформу податкової служби: ввела автоматизовану інформаційну систему «Податок-3», яка об'єднала всі функції податкової служби.

Також на його рахунку – реформа касових апаратів і зниження кількості виїзних податкових перевірок на 34,4% – перевіряються тільки два платники податків з тисячі, а в малому бізнесі – один з 5 тисяч.

У квітні 2019 року на Форумі з податкового адміністрування глава податкової служби Норвегії Ханс Хольте заявив про те, що російська податкова – світовий лідер з цифровізації податкової сфери, писав «Коммерсант».

16 січня Мішустін проводить зустрічі з фракціями Держдуми перед голосуванням за його призначенням прем'єром.

На зустрічі з франкцією політсили «Єдина Росія» Мішустін пообіцяв провести ревізію нацпроектів, зайнятися інституційними реформами, реформою управління і переходом на найсучасніші інформаційні технології.

Розмовляючи з КПРФ, чиновник висловився проти будь-яких змін пенсійної реформи й проти послаблень з податком на доходи фізичних осіб. Також він заявив про неактуальність переходу на прогресивний податок.

За словами Мішустіна, доходи всіх громадян Росії буде контролювати єдина система.

«Всі домогосподарства в Росії протягом двох років будуть внесені в інформаційну систему, і кожен дохід буде відслідковуватися від початку до кінця для надання адресної соціальної допомоги», – цитує його слова «Інтерфакс».

Як повідомляє Коммерсант, Держдума дала згоду президенту Росії на призначення глави Федеральної податкової служби Михайла Мішустіна прем'єр-міністром. На пленарному засіданні 16 січня за його кандидатуру проголосували 383 депутати, ще 41 утримався. Проти не проголосував ніхто.

Forbes.ru з посиланням на кілька джерел стверджує, що на пост премʼєра РФ обговорювали й інші кандидатури – серед них мер Москви Сергій Собянін, глава Рахункової палати Олексій Кудрін і перший заступник глави адміністрації президента Сергій Кирієнко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті