Захворіло у світі
65,277,100
Померло у світі
1,507,323
Вилікувалось у світі
41,988,598
Захворіло в Україні
787,891
Померло в Україні
13,195
Вилікувалось в Україні
397,809
Уряд Німеччини уклав угоду з вугледобувачами про закриття всіх вугільних електростанцій

Уряд Німеччини уклав угоду з вугледобувачами про закриття всіх вугільних електростанцій

До 2030 року Німеччина планує отримувати 65% енергії з відновлювальних джерел

Уряд Німеччини уклав угоду з вугледобувачами про закриття всіх вугільних електростанцій
фото pixabay.com

Уряд Німеччини уклав угоду з вугледобувними регіонами країни про припинення використання вугільної енергії до 2038 року в обмін на компенсацію і пільги на суму 40 млрд євро, повідомляє Financial Times.

Берлін також виділить 4,35 млрд євро тим енергетичним компаніям, які першими закриють деякі зі своїх вугільних електростанцій. Ця угода усуває одну з останніх перешкод на шляху переходу до відновлювальної енергії для найбільшої економіки Європи.

Уряд Ангели Меркель пообіцяв минулого року відключити всі вугільні електростанції, але він має потребу в політичній підтримці з боку федеральних земель, таких як Північний Рейн-Вестфалія, Бранденбург і Саксонія, де зосереджені вугільні шахти й електростанції.

Укладена угода означає, що Німеччина одночасно припинить використання ядерної та вугільної енергії, що різко збільшить залежність країни від відновлюваних джерел енергії, таких як енергія вітру і сонця.

Берлін хоче до кінця цього десятиліття як мінімум 65% своїх потреб в електроенергії забезпечувати за допомогою відновлюваних джерел енергії.

«Німеччина, яка є однією з найсильніших і найуспішних індустріальних країн в світі, робить гігантські кроки, щоб залишити позаду епоху викопоного палива», – зазначив Олаф Шольц, міністр фінансів.

Свен Шульце, міністр охорони навколишнього середовища, додав: «Ми перша країна, яка вийде з ядерної та вугільної енергетики. Це також важливий міжнародний сигнал».

Перший енергоблок потужністю 300 МВт буде виведений з експлуатації в кінці 2020 року, а ще 900 МВт повинні бути відключені в кінці 2021 року. Однак деякі з найбільших вугільних електростанцій, які сильно забруднюють повітря, будуть закриті тільки в 2028 і 2029 роках.

Більше про тенденції в сфері вугілля – у матеріалі «Вугільні ТЕЦ VS зміни клімату: підсумки року щодо використання вугілля у світі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті