Рахункова палата США: Трамп порушив закон, затримавши військову допомогу Україні

Рахункова палата США: Трамп порушив закон, затримавши військову допомогу Україні

Висновок наглядового органу може мати важливе значення в розгляді процедури імпічменту

Рахункова палата США: Трамп порушив закон, затримавши військову допомогу Україні
senate.gov

Білий дім порушив федеральне законодавство, затримавши виділену конгресменами військову допомогу, заявила в п'ятницю Рахункова палата США – позапартійний моніторинговий орган Конгресу. Ця заява може стати ударом для президента Дональда Трампа на тлі розгляду імпічменту в Сенаті, передає Голос Америки.

Трампа звинувачують у зловживанні повноваженнями в зв’язку з рішенням затримати виділену Конгресом військову допомогу для України в розмірі $391 млн, щоб таким чином тиснути на Київ з метою добитися розслідування щодо політичного конкурента Трампа – Джо Байдена.

«Президент не може підміняти власними політичними пріоритетами рішення, прийняті Конгресом», – заявила Рахункова палата США.

За словами відомства, бюджетне управління, що підкоряється Трампу, заблокувало допомогу «з політичних міркувань», що не допускається американським законодавством.

Демократи визнали доповідь Рахункової палати черговим доказом того, що Трамп зловживав повноваженнями.

Рахункова палата вважається головним аудиторським органом для федерального уряду. Вона дає законодавцям і різним державним органам рекомендації про те, як витрачаються державні кошти.

Рекомендації Рахункової палати не мають обов'язкової юридичної сили, однак її доповіді вважаються об'єктивними і, як правило, не оскаржуються. Обвинувальних повноважень цей орган не має.

Нагадаємо, Сенат США офіційно почав судовий розгляд у справі про імпічмент Трампа. Глава спецкомітету з розвідки Палати представників Конгресу США демократ Адам Шифф зачитав два звинувачення: у зловживанні владою і перешкоджанні Конгресу.

Всі 100 сенаторів і голова Верховного суду Джон Робертс дали клятву «здійснювати правосуддя відповідно до конституції і законів». Після цього лідер республіканської більшості Сенату Мітч Макконнелл відклав розгляд до вівторка, 21 січня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію