Газовий ринок пропонує переглянути тарифи для операторів ГРМ

Газовий ринок пропонує переглянути тарифи для операторів ГРМ

Процедура має зайняти не більше місяця – АГР

Газовий ринок пропонує переглянути тарифи для операторів ГРМ
АГРУ

Асоціація газового ринку України (АГРУ) підтримала позицію генерального директора «Оператора ГТС України» Сергія Макогона щодо включення до тарифів операторів газорозподільних систем обсягів фактичних виробничо-технологічних витрат газу, які зараз покриваються на 65%.

Про це повідомляється у прес-релізі асоціації, який має Mind.

Йдеться про заяву, яку Сергій Макогон зроби в одному з нещодавніх інтерв’ю: «Основна проблема – в тариф не включені всі об’єми газу на виробничо-технологічні витрати, які потрібні операторам ГРМ», – зокрема сказав він.

В асоціації наголошують,  що з урахуванням останніх змін до законодавства направлених на посилення незалежності НКРЕКП, процедура перегляду тарифів операторів систем розподілу може зайняти не більше місяця та дозволить уникнути заборгованості перед оператором газотранспортної системи.

Натомість нещодавній перегляд тарифів дозволив операторам ГРМ перейти до механізму закупівлі технологічного газу на електронних біржових торгах.

«Позитивний ефект від таких закупівель складає економію майже у 2000 грн на закупівлі кожної тисячі кубічних метрів порівняно із вимушеним придбанням такого газу у Оператора ГТС», – повідомили в АГР.

Повідомляється також, що наразі частина операторів ГРМ вже придбала понад 60 млн куб.м.  технологічного газу на біржових торгах, що дозволило зекономити близько 100 млн гривень коштів тарифу.

В Асоціації газового ринку України наголосили, що можливість подальших таких закупівель залежить від того, чи будуть враховуватися в тарифах операторів ГРМ фактичні технологічні витрати газу, які наразі покриваються на 65%.

Як повідомляв Mind, нещодавно Сергій Макогон також заявив, що наразі потреби будувати інтерконнектор Польща – Україна немає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті