Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Пов'язані з Коломойським структури за півтора місяці подали 285 позовів до Приватбанку

Пов'язані з Коломойським структури за півтора місяці подали 285 позовів до Приватбанку

Олігарх піднімає нову хвилю позовів, щоб повернути собі банк

Пов'язані з Коломойським структури за півтора місяці подали 285 позовів до Приватбанку
фото DR

Структури, пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським, за грудень і початок січня подали в цілому 285 позовів. Юристи ПриватБанку підтвердили цю інформацію НВ Бізнес. Всі ці позови можна розділити на три групи:

Перша група – трансформаційні (220 позовів)

Позови були подані до Госпсуду Києва компаніями, пов’язаними з колишніми власниками банку, які напередодні націоналізації ПриватБанку стали його позичальниками в результаті трансформації / реструктуризації його корпоративного кредитного портфеля на 127 млрд грн. Зараз з урахуванням відсотків підтверджена аудиторами сума боргу становить 213 млрд грн. Тоді ці компанії, отримавши позики в ПриватБанку під 10,5% річних на підставі договорів поручительства, погасили борги попередніх позичальників, надавши менш якісне заставне майно. Особи, пов’язані з Коломойським та Боголюбовим, загалом винні банку близько 240 млрд грн.

Тепер ці 36 трансформаційних компаній хочуть через суд визнати недійсними відповідні договори поруки та кредитні угоди.

Друга група – позови міноритарних акціонерів у Госпсуд Києва (45 позовів)

Серед цих акціонерів колишній топ-менеджмент ПриватБанку – раніше голова правління Олександр Дубілет. До націоналізації банку Дубілет був міноритарним акціонером – йому належало 2,7249% акцій. Аналогічні позови до Господарського суду Києва наприкінці грудня 2019 року подали й інші колишні керівники ПриватБанку, які також володіли невеликими пакетами акцій банку, зокрема колишній перший заступник голови правління Тимур Новіков (1,3625%), колишній перший заступник голови правління Олег Гороховський (0,3236%), екс-перший заступник голови правління Володимир Яценко (0,3229%), екс-заступник голови правління Тетяна Гур'єва (0,2422%), екс-заступник голови правління Людмила Шмальченко (0,1614%) та інші.

Вони оскаржують в тому числі процедуру bail-in – примусову конвертацію їх депозитів в нові акції банку, які були випущені в грудні 2016 року під час націоналізації Приватбанку. Ця група позовів була подана, бо 21 грудня закінчувався термін позовної давності (3 роки), коли вони могли б це зробити. Заяви подані до Господарського суду Києва.

Третя група позовів – проти керівництва ПриватБанку ( 20 позовів)

Профспілка, створена Максимом Шевченком, що відповідає в ПриватБанку за повернення боргів, почала подавати позови до судів у Дніпрі, намагаючись скомпрометувати голову правління ПриватБанку Петра Крумханзла і нинішню наглядову раду банку на чолі з Шерон Іскі. Дії цієї профспілки інформаційно підтримуються наближеним до Коломойського нардепом Олександром Дубинським. За даними НВ Бізнес, цю профспілку обслуговує місцева дніпропетровська юркомпанія Sherman. Очевидно, олігарх намагається змінити керівництво ПриватБанку, щоб закрити ініційовані проти нього судові процеси.

18 грудня 2016 уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможність. Держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк був докапіталізуваний на суму 116,8 млрд грн, а в червні 2017 року уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора – EY.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті