Глава Мінекоенерго Оржель пропонує заборонити імпорт електроенергії з Росії

Глава Мінекоенерго Оржель пропонує заборонити імпорт електроенергії з Росії

Подібне звернення підтримають і народні депутати

Глава Мінекоенерго Оржель пропонує заборонити імпорт електроенергії з Росії
фото Shutterstock

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель звернувся до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), із проханням розглянути можливість обмежити пропускну потужність, яку продає системний оператор НЕК «Укренерго» на аукціонах імпортерам електроенергії з Росії та Білорусі.

Така пропозиція пов'язана зі значними проблемами балансування енергосистеми та обмеженням вітчизняного виробництва енергії, йдеться в листі Мінекоенерго до регулятора.

Дану інформацію разом із листом міністерства за підписом міністра Оржеля до регулятора 17 січня на своїй Facebook-сторінці опублікував народний депутат від фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко.

«Щиро дякую Міністру Оржелю за таку своєчасну та адекватну реакцію. Пропозиція про заборону російського імпорту електроенергії дуже своєчасна», – написав Кучеренко.

Він зазначив, що в понеділок буде аналогічне звернення до НКРЕКП з боку народних депутатів.

Щиро дякую Міністру Оржелю за таку своєчасну та адекватну реакцію. Пропозиція про заборону російського імпорту...

Опубліковано Alexey Kucherenko Пʼятниця, 17 січня 2020 р.

Мінекоенерго зазначає, що проблеми в енергосистемі пов'язані зі значним зниженням попиту на електроенергію через аномально теплу погоду, відсутністю достатньої кількості пропозицій на розвантаження на балансувальному ринку, недостатністю стимулів для зменшення небалансів, відсутністю ефективного ринку допоміжних послуг.

Як зазначає Мінекоенерго, в грудні 2019 року і на початку 2020 року в ОЕС спостерігається суттєвий профіцит електроенергії, що сягав 39 млн кВт-год на добу. Водночас міністерство не вбачає передумов для поліпшення ситуації найближчим часом.

Міністерство пояснює, що втручання регулятора потрібне, оскільки обмеження імпорту електроенергії оператором ринку НЕК «Укренерго» може призвести до судових позовів із боку компаній, які викупили частину пропускної спроможності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло