В МВФ прогнозують нову «велику депресію» в світовій економіці
Подібна тенденція в економіці спостерігалася в 20-х роках минулого століття

Глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва попередила, що світова економіка ризикує повернутися до Великої депресії, викликаної нерівністю і нестабільністю фінансового сектору, пише The Guardian.
Нове дослідження МВФ, яке порівнює поточну економіку з «бурхливими 1920-ми роками», кульмінацією яких став великий крах ринку 1929 року, показало, що подібна тенденція вже почалася, зазначила Георгієва, виступаючи в Інституті міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні.
Хоча нерівність між країнами скоротилася за останні два десятиліття, вона збільшилася всередині країн, сказала вона.
«Наприклад, у Великобританії найбагатші 10% населення контролюють майже стільки ж багатства, скільки нижні 50%. У багатьох країнах ОЕСР (Організація економічного співробітництва і розвитку) нерівність в доходах і багатстві досягла рекордних максимумів».
Вона наголосила, що ця тривожна тенденція нагадує початок 20-го століття – коли розвиток технологій та інтеграції призвели до першого золотого віку, бурхливих 20-х років і, в кінцевому підсумку, до фінансової катастрофи».
Вона попередила, що нові проблеми, такі як надзвичайна кліматична ситуація і посилення торгового протекціонізму, означають, що наступні 10 років будуть характеризуватися соціальними заворушеннями і волатильністю фінансового ринку.
«Надмірна нерівність перешкоджає економічному зростанню і може розпалити популізм і політичні потрясіння», – зазначає Георгієва.
Більше про явища світової економіки – в матеріалі Mind «10 найбільш значущих подій, що змінили світ 2019 року».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].